NewsNOWY TOMYŚL

Kolejny bieg charytatywny fundacji Pomoc ma Moc. Tym razem dla Mai ze Zbąszynia1 min na czytanie

News - Kolejny bieg charytatywny fundacji Pomoc ma Moc. Tym razem dla Mai ze Zbąszynia - myregion

Tym razem miłośnicy biegania i pomagania spotkają się podczas wydarzenia pod hasłem „Pozytywnie zabiegani dla Mai” połączonym z piknikiem rodzinnym w Wigwamie Hubertówka w Nowym Dworze (gm. Zbąszyń).

Wolontariusze będą pomagać 16 – miesięcznej Mai Tomczak, która choruję na SMA.y zatrzymać postępy choroby potrzebna jest terapia, która kosztuję 9 mln 500 tys. zł. – Dla Majeczki jest szansa, ale by ją zdobyć potrzebujemy tysięcy dobrych serc – mówi Daria Józefowska, prezes Fundacji Pomoc Ma Moc, która jest organizatorem wydarzenia.

Organizatorzy zapraszają na biegi dla dzieci. Przedszkolaki na dystansie 100 metrów pobiegną na dystansie 100 metrów, uczniowie klas od pierwszej do drugiej szkoły podstawowej na dystansie 200 metrów, uczniowie klas od trzeciej do czwartej na dystansie 400 metrów, od piątej do szóstej– 600 metrów, siódmej – 800 metrów, ósmej 1 tys. metrów. Dla młodzieży do lat 16 wyścig na 1 tys. 200 metrów. Darowizna – wpisowe w biegach dla dzieci wynosi 20 zł. Zaplanowano też marsz rodzinny z wózkiem na pół kilometra. W biegu głównym i marszu z kijami do pokonania będzie 5 kilometrów. Wpisowe wynosi 50 zł lub więcej, wszystko zależy od uczestników.

Początek biegów dla dzieci w niedziele (19.09.) o godz. 11, bieg z wózkami o godz. 12, bieg główny o godz. 13, a marsz z kijkami o godz. 13.10. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9 do 12.40.

Do tego ciasto, kwa, zupa od szefa kuchni Ostoja Chobienice i smakołyki z grilla. Dla dzieci warkoczyki, dmuchawce, malowanie twarzy, skręcanie baloników i animacje. Tradycyjnie będą też cegiełki i licytacje.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News