NOWY TOMYŚL

Kolejne spotkanie w nowotomyskiej bibliotece. Tym razem gościem był Filip Springer1 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Kolejne spotkanie w nowotomyskiej bibliotece. Tym razem gościem był Filip Springer - myregion

We wtorek (13.10.) gościem biblioteki w Nowym Tomyślu był znany reportażysta i fotografik – Filip Springer. Niestety nie było dane spotkać się z na żywo i z uwagi na obecną sytuację epidemiczną w kraju spotkanie odbyło się on-line. Nie umniejszyło to jednak atrakcyjności bogatej w literackie szczegóły rozmowy, którą to z autorem poprowadził Karol Piotrzkiewicz, bibliotekarz i nauczyciel języka polskiego. Do rozmowy przyłączyli się na czacie miłośnicy twórczości Filipa Springera, który jest autorem wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”. 

Filip Springer jest Stypendystą Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany był do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski, w przygotowaniu jest także tłumaczenie na chiński. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie i współtworzy festiwal literacki MiedziankaFest. Jego najnowsza książka pt. „Dwunaste. Nie myśl, że uciekniesz” ukazała się w sierpniu 2019 r. 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Bibliolook, czyli co świszczy między kulturami” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

RED

NOWY TOMYŚL - Kolejne spotkanie w nowotomyskiej bibliotece. Tym razem gościem był Filip Springer - myregion
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL