NewsWOLSZTYN

Kolejne rondo, tym razem na skrzyżowaniu Bohaterów Bielnika i Poniatowskiego1 min na czytanie

News - Kolejne rondo, tym razem na skrzyżowaniu Bohaterów Bielnika i Poniatowskiego - myregion

W środę (25.11.) radni miejscy przegłosują przekazanie 80 tys. zł na stworzenie dokumentacji projektowej ronda u zbiegu ulic Poniatowskiego, Niałeckiej i Bohaterów Bielnika. To połowa kwoty, na jaką oszacowane zostały koszty przygotowania dokumentacji pod budowę. Druga połowa pochodzić będzie z budżetu powiatu wolsztyńskiego. Pieniądze mają trafić do powiatu w ramach porozumienia między samorządami w kwestii finansowania wspólnymi siłami inwestycji drogowych, na które udaje się pozyskiwać wysokie dofinansowania. W taki sam sposób realizowana jest m.in. przebudowa ul Lipowej w Wolsztynie oraz drogi – Powodowo Kiełpiny. Na którą zrzuciły się proporcjonalnie do długości odcinków przebiegających przez poszczególne gminy powiat, gmina Wolsztyn i gmina Siedlec.

– Skrzyżowanie jest nietypowe, bo ulice Niałecka i Bohaterów Bielnika są względem siebie przesunięte, ale nie dochodzi tu do zbyt wielu zdarzeń drogowych – mówi asp. sztab. Piotr Horowski, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. – Problemem jest natomiast, szczególnie w godzinach porannych, włączenie do ruchu z tych ulic. Obecnie trwa intensywna zabudowa terenu na granicy Wolsztyna i Chorzemina, gdzie powstają nowe osiedla mieszkaniowe, na których docelowo zamieszkać ma kilka tysięcy osób. Budowa ronda powinna więc przede wszystkim poprawić płynność ruchu w tym rejonie miasta – wyjaśnia.

Dokumentacja dla tej inwestycji powstać ma w przyszłym roku. Wtedy też poznamy koszty budowy. Sama budowa uzależniona będzie, jak podkreśla wicestarosta Mariusz Silski, od pozyskania środków na budowę. Nie wyklucza, że może się to okazać możliwe nawet w 2022 roku. Dla porównania, koszt budowy ronda przy urzędzie skarbowym to ponad 9 mln 340 tys. zł.

EI

Podziel się informacją ...
 • 26
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  26
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News