NewsNOWY TOMYŚL

Kolejna szkółka piłkarska zbiera na traktorek. Im też odmówiono pomocy2 min na czytanie

News - Kolejna szkółka piłkarska zbiera na traktorek. Im też odmówiono pomocy - myregion

Kolejna szkółka piłkarska wzięła sprawy w swoje ręce i sama dba o boisko. Gminna Szkółka Piłkarska wraz z sołectwem Sątopy (gm. Nowy Tomyśl) zadbała o wykonanie nowego ogrodzenia, wyrównanie terenu i założenie nawodnienia. W ubiegłym roku przy dużym wsparciu wielu ludzi zasiano nową trawę, która wymaga stałej pielęgnacji i koszenia. Wczoraj (13.04.) profesjonalna firma wykonywała m.in. zabieg napowietrzania. Teraz potrzebne będzie regularne koszenie murawy. Samodzielny zakup traktorka do koszenia trawy przekracza możliwości finansowe GSP i sołectwa.

– Pytaliśmy o wsparcie w ośrodku sportu w Nowym Tomyślu, ale powiedzieli, że nie pomogą – mówi sołtys Sątop, Artur Wicher. W tej sytuacji postanowili zorganizować zrzutkę. – Boisko służyć będzie dzieciom z GSP, miejscowym pasjonatom piłkarskim, a także szkole podstawowej – podkreślają organizatorzy akcji. Jako cel wyznaczyli 15 tys. zł. Po pięciu dniach wpłat dokonało prawie 50 osób, a na koncie jest 5 tys. 600 zł, czyli jedna trzecia potrzebnej sumy. Działacze dalej proszą o wsparcie. – Liczy się każdy grosz – podkreślają.

To nie pierwsza tego typu zbiórka w gminie Nowy Tomyśl. Podobne akcje już dwa razy ogłaszał klub z Borui Kościelnej (gm. Nowy Tomyśl). Obie zakończyły się sukcesem. Klub zbiera obecnie na pracę związane z utrzymaniem murawy boiska, które chce zlecić profesjonalnej firmie. Po pięciu dniach od ogłoszenia zbiórki zebrali potrzebną sumę 5 tys. zł, a nawet więcej. Zrzutka nadal trwa. Pisaliśmy o tym TUTAJ

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News