GRODZISKNews

Kolejna edycja Pikniku Historycznego. W programie m.in. pokazy pojazdów i sprzętów militarnych1 min na czytanie

GRODZISK - Kolejna edycja Pikniku Historycznego. W programie m.in. pokazy pojazdów i sprzętów militarnych - myregion

Pokazy pojazdów i sprzętów militarnych, prezentacja historycznego umundurowania, strefa małego archeologa czy zwiedzanie izby pamięci. To tylko część atrakcji, które przygotowali organizatorzy Pikniku Historycznego – imprezy, która w niedzielę odbędzie się w Wilkowie Polskim. 

Piknik rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 16. Nie zabraknie wystawców. Wśród nich m.in. 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej KRS, Denar Kalisz, Małomickie Podziemie, MB Fenix, Grupa Eksploracyjna Polanie, Stowarzyszenie Warta, a także Grupa Bory. 

Imprezę organizuje Stowarzyszenie Historyczne Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, a patronuje jej m.in. Instytut Pamięci Narodowej, Centrum Kultury w Wielichowie, Gmina Wielichowo, Nadleśnictwo Kościan czy portal myRegion.pl. 

To kolejna edycja pikniku organizowanego przez wspomniane stowarzyszenie. Powstało ono w Kościanie i w ubiegłym roku obchodziło jubileusz dziesięciolecia istnienia. Organizacja nie tylko zrzesza pasjonatów, którzy interesują się historią Cichociemnych, ale i upamiętnia żołnierzy będących elitą dywersji. Nie zapomina też o tych, którzy walczyli o niepodległość. 

ŁR

GRODZISK - Kolejna edycja Pikniku Historycznego. W programie m.in. pokazy pojazdów i sprzętów militarnych - myregion
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK