WOLSZTYN

Kolejki w wydziale komunikacji? W starostwie znaleźli winnego i złożyli zawiadomienie na policję2 min na czytanie

WOLSZTYN - Kolejki w wydziale komunikacji? W starostwie znaleźli winnego i złożyli zawiadomienie na policję - myregion

Wydział komunikacji w Wolsztynie słynie ostatnio z tego, że na rejestrację auta i załatwienie czegokolwiek czeka się długo, bo nawet dwa miesiące. Teraz może się to zmienić. Starosta Jacek Skrobisz mówi, że jedna z firm okazała się powodem, dla którego kolejki zdawały się nie mieć końca, a ludzie czerwienieli ze złości. 

Po powrocie z urlopu starosta zlecił wydziałowi komunikacji dokładną analizę, kto i na kiedy się rejestruje oraz to, czy przychodzi na umówione godziny. Okazało się, że jest niemal tak, jak czasami z wizytami u lekarza. Mieszkańcy i firmy się rejestrują, a następnie się nie pojawiają. Prym wiodło jedno z przedsiębiorstw, które dokonało około 180 rezerwacji (!), a pracownik firmy przyszedł może na 40 umówionych spotkań. Kiedy został w końcu wezwany przez kierownika wydziału komunikacji, z rozbrajającą szczerością stwierdził, że szef kazał mu rezerwować terminy „w razie czego”. Szczytem głupoty jest jednak to, co zrobił ktoś inny. 

Jeden z przedsiębiorców zarezerwował ponad 130 spotkań i nigdy się nie pojawił. W praktyce oznacza to, że w tym czasie mogła być obsłużona ponad setka mieszkańców, co z pewnością znacząco rozładowałoby kolejki. Starosta Skrobisz wyjaśnia, że w tym przypadku złożył zawiadomienie na policję. – Uważam to za blokowanie pracy urzędu, a na to jest paragraf. Nie ukrywam, że z pierwszym z przedsiębiorców się dogadaliśmy, bo jednak była próba przychodzenia na umówione wizyty. Ale ten drugi przypadek to ewidentny sabotaż – podkreśla Jacek Skrobisz. 

Przyjęcie zawiadomienia potwierdza rzecznik wolsztyńskiej policji, asp. sztab. Wojciech Adamczyk. – Trwa postępowanie zmierzające do wyjaśnienia tej sprawy – informuje. Na polecenie starosty, w systemie informatycznym wydziału komunikacji wprowadzono zmiany, które mają uniemożliwić powtórzenie się opisanej wyżej sytuacji.

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN