NewsWOLSZTYN

Kolej odpowiada na petycję, pod którą podpisało się ponad 200 osób. Konkretów brak1 min na czytanie

News - Kolej odpowiada na petycję, pod którą podpisało się ponad 200 osób. Konkretów brak - myregion

Mieszkańcy Kiełpin (gm. Siedlec) zebrali ponad 260 podpisów pod petycją z apelem, by powstał przystanek kolejowy w ich miejscowości. Podnoszą, że ułatwiłoby to życie seniorom, ale i młodszym mieszkańcom, którzy dojeżdżają do szkół.

Rzecznik prasowy PKP PLK Radosław Śledziński zapewnia, że zależy im na zapewnieniu atrakcyjnych podróży i dogodnego dostępu do kolei. Dlatego obecnie realizowany jest największy w historii program inwestycji kolejowych – warty ok. 77 mld zł – Krajowy Program Kolejowy.

– Prace na linii Leszno – Zbąszyń są ujęte w zamierzeniach inwestycyjnych spółki na lata 2021 – 2030 z perspektywą do 2040 r. Szczegółowy zakres będzie możliwy do określenia po powstaniu niezbędnej dokumentacji, która zostanie opracowana po podjęciu decyzji o ewentualnej realizacji inwestycji i szczegółowej analizie, uwzględniającej m.in. prognozowany potok pasażerski i deklarację przewoźników dotyczącą liczby połączeń – mówi Śledziński.

Obecnie przygotowywane są projekty do tzw. Nowej Perspektywy na lata 2021 – 2027. – Na aktualnym etapie nie są jeszcze znane m.in. zasady korzystania z instrumentów finansowych Unii Europejskiej oraz wysokość dostępnych środków. Z tego względu nie ma obecnie możliwości jednoznacznego wskazania projektów do realizacji – mówi Śledziński i zaznacza, że obecnie mieszkańcy Kiełpin mogą korzystać z oddalonej o ok. kilometr stacji Tuchorza.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News