NewsNOWY TOMYŚL

Kluby mogą składać wnioski o dotacje, ale nie akademia piłkarska. Burmistrz zmienił zasady1 min na czytanie

News - Kluby mogą składać wnioski o dotacje, ale nie akademia piłkarska. Burmistrz zmienił zasady - myregion

Nowotomyska Akademia Piłkarska nie może starać się o dotację na działalność, bo burmistrz Włodzimierz Hibner zmienił zasady. Jak czytamy w opublikowanej przez urząd informacji dotyczącej ogłoszonego konkursu, o dotacje nie mogą starać się kluby, wobec których „toczy się postępowanie sądowe lub inne postępowanie zmierzające do zabezpieczenia, ustalenia, zasądzenia lub wyegzekwowania należności pieniężnych lub świadczenia niepieniężnego na rzecz gminy Nowy Tomyśl”. 

W praktyce oznacza to zablokowanie akademii możliwości ubiegania się o gminne środki, bo jest ona w sporze sądowym z gminną spółką komunalną. A chodzi o pomieszczenia przy stadionie, do których opuszczenia zobligowano akademię, na co prezes Piotr Kostecki nie wyraził zgody. Stąd sprawa trafiła do sądu. Szef akademii kilkukrotnie podkreślał jednak, że nie zamierza się poddać i nawet, gdy wyrok będzie niekorzystny, złoży odwołanie. – Musimy mieć miejsce na sprzęt, a burmistrza wielokrotnie prosiliśmy o spotkanie. Na żadne pismo nie odpisał i żadnego terminu rozmowy nie wyznaczył – zaznaczał niedawno Piotr Kostecki. 

Akademia już podjęła kroki prawne w związku z nowymi zasadami ubiegania się o dotacje. Wystosowała do burmistrza pismo, gdzie powołuje się na uchwałę rady z 2019 i punktuje, że włodarz nie został upoważniony do tego, by w zarządzeniu określać podmioty, które mogą starać się o dotacje. – Wyłącznie rada miejska ma do tego prawo – czytamy w sporządzonym dokumencie. Sam Piotr Kostecki w rozmowie z nami zaznacza, że takie działanie burmistrza to szkodzenie dzieciom, które trenują w akademii. – Nie po raz pierwszy – przypomina prezes. 

ŁR

FOTO: NAP Polonia / Facebook

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News