NewsWOLSZTYN

Klub Rotary kupił laptopy dla uczniów czterech szkół. Podstawowych i średnich3 min na czytanie

News - Klub Rotary kupił laptopy dla uczniów czterech szkół. Podstawowych i średnich - myregion

W dobie pandemii, zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych, nadal problemem jest brak dostępu do sprzętu komputerowego, który obecnie jest niezbędny do udziału uczniów w lekcjach online. 

– Zdarza się w przypadku rodzin, gdzie jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, że rodzice musieli decydować, które lekcjęsą ważniejsze. Stawali przed dylematem, czy w zajęciach będzie uczestniczył maturzysta, czy młodsze rodzeństwo, które w tym samym czasie ma ważny sprawdzian – mówi Sylwia Kobus-Warząchowska z Rotary Club Wolsztyn. Dzięki przekazanym laptopom ma im być łatwiej. Przedstawicielka Rotary podkreśla, że tworząc ten projekt starają się reagowaćna bieżące potrzeby społeczności lokalnej. Jedna z mam, która wraz z dzieckiem odebrała komputer przyznała, że zdarzało się, iż sprzęt, który posiadają, zawodził. – Mamy ośmioletni komputer i mały tablet. Niestety czasami urządzenie nie chciało się włączyć i awaryjnie najmłodsze dziecko musiało używać mojego telefonu. Komputer bardzo nam sięprzyda – mówi mama obdarowanego dziecka. 

W poniedziałek (14.12.) przedstawiciele Rotary z prezydentem Zygmuntem Gucze na czele, przekazali laptopy czterem uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie. W kolejnych dniach komputery trafią jeszcze do uczniów „dwójki”, liceum i Zespołu Szkół Zawodowych. W ostatniej placówce laptopy dostało pięciu uczniów, bo okazało się, że tutaj potrzeby są największe. – Cieszymy się, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia możemy przekazać laptopy, które, mam nadzieję, pomogą wam się rozwijać – mówił prezydent Rotary Club Wolsztyn Zygmunt Gucze. 

JP

Podziel się informacją ...
 • 9
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  9
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News