NewsWOLSZTYN

Klub potrzebuje… 75 ton żwiru. Prosi o wsparcie, bo chce mieć boisko z prawdziwego zdarzenia2 min na czytanie

News - Klub potrzebuje… 75 ton żwiru. Prosi o wsparcie, bo chce mieć boisko z prawdziwego zdarzenia - myregion

Orkan Chorzemin od trzech sezonów gra w piątej lidze i nieźle sobie nieźle. Po jesiennej rundzie jest w środku stawki. Pojawił się jednak problem z murawą boiska.

– Zauważaliśmy z bratem, który opiekuje się stadionem, że pojawiły się brązowe plamy na trawie – mówi Dariusz Brychcy, prezes Orkanu. Wyjaśnia, że latem oddali próbki ziemi z boiska do badania. Wyniki były niepokojące. Na miejsce przyjechali przedstawiciele firmy zajmującej się profesjonalnym utrzymaniem murawy. – Okazało się, że pod trawą są dwa gatunki ziemi. Druga warstwa to tzw. beton, przez który korzenie trawy nie mogą się przebić i dobrze rozwinąć. W efekcie w trakcie gry z łatwością kępy trawy są wyrywane, a murawa wygląda coraz gorzej – mówi Brychcy. 

W planach jest rekultywacja boiska. Specjaliści będą nakłuwać glebę specjalnym szpikulcem i wpuszczać pod trawę gruboziarnisty żwir. Eksperci liczą, że będzie potrzebne 75 ton takiego materiału. Operacja ma potrwać około tygodnia, ale później przez dwa miesiące nie będzie można biegać po murawie. Dlatego treningi będą się odbywać na mniejszym treningowym boisku oraz na orlikach i w salach gimnastycznych. Orkan Chorzemin ma obecnie pięć drużyn. Od seniorów do maluchów. W sumie około 80 zawodników. – Jest dla kogo się starać o dobry stan murawy, a to podstawa – mówi Dariusz Brychcy. 

– Koszt rekultywacji to 13 tys. zł. Nie mamy takich pieniędzy. Gmina Wolsztyn ma ważniejsze problemy, dlatego na wsi możemy liczyć tylko na siebie i pomoc dobrych ludzi – mówi prezes. Część kosztów ma pokryć właścicielka firmy Bieg Pol. – Dziękujemy za pomoc. Dzięki temu będziemy mieli na pierwszą wpłatę. Gdy firma zajmująca się rekultywacją uzna, że to właściwy moment, będą mogli wejść na stadion. Resztę wpłacimy później – mówi prezes Brychcy i wyjaśnia, że potrzebują wsparcia rodzin zawodników, kibiców i miłośników klubu i miejscowości.

Aby wesprzeć drużynę, kliknij TUTAJ.

JP

Podziel się informacją ...
 • 8
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  8
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News