NewsWOLSZTYN

Klienci wyjechali i mieszkań nie kupują. Tych brakuje na rynku wtórnym, ale powodzeniem cieszą się działki2 min na czytanie

News - Klienci wyjechali i mieszkań nie kupują. Tych brakuje na rynku wtórnym, ale powodzeniem cieszą się działki - myregion

Na lokalnym rynku nieruchomości trwa tendencja spadkowa związana nie tyle z pandemią, co z wakacjami. – To standardowa sytuacja, bo klienci wyjechali – mówi Regina Brendel z centrum Nieruchomości w Wolsztynie. – To, co na pewno obserwujemy, to brak ofert mieszkań na rynku wtórnym oraz ogólny spadek ilości przyjmowanych ofert, a także większe niż zazwyczaj zainteresowanie małymi działkami budowlanymi na obrzeżach miasta, których wartość waha się w granicach od 50 do 60 tys. zł – precyzuje.

Zdaniem pośredniczki klienci, którzy dysponują wolną gotówką wolą ją zainwestować w nieruchomość, niż trzymać na kontach bankowych. Być może winne są doniesienia medialne o zwiększonym popycie na rynku nieruchomości i wizje potencjalnych zysków. – Rzekomego szturmowania biur nieruchomości w naszym rejonie nie zauważyłam – zaznacza Regina Brendel. – Klienci, którzy zaplanowali wcześniej kupno mieszkania czy domu nie wycofują się ofert i powoli są one finalizowane. Mieliśmy jak dotąd tylko jeden przypadek rezygnacji klienta spowodowany utratą pracy w zawiązku z pandemią – podkreśla. 

Poza działkami budowlanymi sprzedają się głównie mieszkania na rynku pierwotnym. – Jest duże zainteresowanie rynkiem wtórnym, ale tych mieszkań w ofercie nie ma. Gdyby takie mieszkanie się pojawiło, z pewnością poszłoby od ręki – mówi Brendel. Ceny mieszkań na rynku wtórnych oscylują wokół 4 tys. zł za metr kwadratowy. Taniej – gdyby się coś pokazało, mogłoby być tylko na najwyższych piętrach lub do kapitalnego remontu. Cena metra kwadratowego mieszkania na rynku pierwotnym waha się w granicach od 4 tys. 300 do 4 tys. 500 zł. – Jeśli chodzi o domy jednorodzinne, to nie jestem zwolenniczką przeliczania ceny na metry, choćby z tego względu, że trzeba do niej doliczyć wartość działki, a na to wpływ ma wiele czynników – wyjaśnia.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News