NewsREGION

Kilkadziesiąt ciągników na krajówce. Policja: ten protest jest dla nas zaskoczeniem1 min na czytanie

News - Kilkadziesiąt ciągników na krajówce. Policja: ten protest jest dla nas zaskoczeniem - myregion

Kilka godzin mogą potrwać dzisiejsze (7.10.) utrudnienia w ruchu spowodowane protestem rolników przeciwko „piątce dla zwierząt”. Ciągniki wyjadą z parkingu przy restauracji „Baszta” w Żodyniu i ruszą przez Wolsztyn do Grodziska Wielkopolskiego, a potem wrócą do Żodynia. – Protest rozpocznie się ok. godz. 10 i może potrwać nawet cztery godziny. Rolnicy sami zaproponowali, że nie pojadą jeden za drugim, żeby nie zablokować miasta. Będą wyjeżdżać pojedynczo, a ciągników może być 30, a nawet więcej – mówi asp. sztab. Piotr Horowski, naczelnik wolsztyńskiej drogówki. 

Wczoraj (6.10.) w Komendzie Powiatowej Policji odbyło się spotkanie rolników z przedstawicielami policji, którą reprezentowali naczelnik wydziału ruchu drogowego, zastępca naczelnika wydziały prewencji – podinsp. Dariusz Kędziora oraz kierownik dzielnicowych asp. sztab. Dariusz Ptak. – Środowy protest jest dla nas zaskoczeniem, ale jak podkreślili rolnicy, zależy im na współpracy z policją i sprawnym przebiegu akcji protestacyjnej. Nie będą celowo spowalniać ruchu. My też nie chcemy, aby powtórzyła się sytuacja ze stycznia ubiegłego roku, kiedy kolumna ciągników zablokowała całe miasto – przyznaje Piotr Horowski. 

Trasa przejazdu protestujących zakłada, że zjadą z DK 32 w ul. Poniatowskiego i Dworcową, przez bocznicę kolejową wyjadą na ul. Fabryczną, skręcą w Inwestycyjną i Żeromskiego, a następnie wrócą na DK 32 w kierunku Rostarzewa, Rakoniewic i Ruchocic. – Koniec trasy to okolice McDonalda w Grodzisku i powrót tą samą drogą – mówi Piotr Horowski. – Policja zabezpieczy trasę przejazdu. Będziemy przede wszystkim kierować ruchem na skrzyżowaniach tak, by kierowcy wyjeżdżający z podporządkowanych nie czekali w nieskończoność – podkreśla. Kto jednak nie musi nigdzie jechać, lepiej zrobi, jak do popołudnia zostanie w domu. 

EI

Podziel się informacją ...
 • 47
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  47
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News