NewsWOLSZTYN

Kierownik budowy ulicy Lipowej: To nieprawda, że moi pracownicy są pijani2 min na czytanie

News - Kierownik budowy ulicy Lipowej: To nieprawda, że moi pracownicy są pijani - myregion

Kierownik budowy ulicy Lipowej Łukasz Radkiewicz oraz kierownik robót Krzysztof Tadeusz są oburzeni licznymi uwagami mieszkańców. Zaznaczają oni, że opinie mieszkańców są krzywdzące, bo nie mają on wpływu na to, co znajduje się w projekcie.

– Nie mogę słuchać tego, co mówią ludzie i poszerzać im wjazdów tylko dlatego, że tak sobie życzą – podkreśla Łukasz Radkiewicz. Zwraca uwagę, że najgłośniej krzyczy zaledwie kilku właścicieli domów, a on za każdym razem odsyła ich do osób decyzyjnych. – Nie ja podejmuję decyzję, które drzewo wyciąć, gdzie postawić lampę i jakiej szerokości robić wjazd czy chodnik. Nie ja przygotowywałem projekt – podkreśla Radkiewicz. Zaznacza, że w firmie Infrakom od lat pracują sprawdzeni ludzie, a kiedy tylko zdarzało się, że ktoś był pijany, od razu żegnał się pracą. – Przyznaję, że mieliśmy taki przypadek u podwykonawcy, ale jak pewnie wszyscy wiedzą, nie pracuje on już przy budowie ulicy Lipowej – mówi Radkiewicz. 

Kierownik zwraca uwagę, że nadzorował budowę wielu dróg na terenie powiatu, choćby ul. Żeromskiego czy drogi w Niałku. Teraz kieruje również pracami przy inwestycji w Chorzeminie. – Mam wyrobione nazwisko w Wolsztynie i zależy mi na tym, aby drogi, które robię, służyły mieszkańcom jak najdłużej – podkreśla dodając, że tego rodzaju problemy, jak na Lipowej, zdarzają się wszędzie.

– Mieszkańcy nie rozumieją, że obowiązują nas przepisy, że przez budowę przewija się nawet setka ludzi. Opanowanie tego wszystkiego jest trudne, ale nie przypominam sobie, aby któryś ze zleceniodawców był z naszych prac po ich zakończeniu niezadowolony. Ponadto obowiązują nas terminy i tak, jak obiecałem staroście Silskiemu, my ich dotrzymamy – zapewnia Łukasz Radkiewicz.

Na koniec prosi mieszkańców o wyrozumiałość i przypomina, że jego firma pracowała nawet w czasie, kiedy wszystko było zamknięte ze względu na epidemię. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News