FOTONewsNOWY TOMYŚL

Kierowcy niszczą auta, urząd odpowiada: to też wina tych, którzy jeżdżą za szybko3 min na czytanie

FOTO - Kierowcy niszczą auta, urząd odpowiada: to też wina tych, którzy jeżdżą za szybko - myregion

– Codziennie przejeżdżam do pracy ul. Lutową, przy wjeździe jest ogromna dziura, a równanie polega na przegarnianiu piachu z jednej strony na drugą – mówi Małgorzata Ratajczak, mieszkanka ulicy Majowej. – Po chwili jest tak samo, czyli beznadziejnie – podkreśla. Wyjaśnia też, że mieszkańcy kilkukrotnie wysyłali pisma do burmistrza, a podpisało się pod nimi łącznie około 60 osób. – Na jedno z pism burmistrz nawet nie odpowiedział – mówi pani Małgorzata. W podobnym tonie wypowiada się też mieszkanka ulicy Słonecznikowej. – Stan tej drogi nie jest tragiczny, ale i tak pozostawia wiele do życzenia. – Wiem, że niektórzy mają gorzej, ale całe te „równanie dróg” jest po prostu słabo robione – zaznacza kobieta. 

Mieczysław Geisler, inspektor ds. utrzymania dróg gminnych wyjaśnia tymczasem, że w tym roku na równanie traktów przeznaczono 615 tys. zł, a to nie wszystkie wydatki. Około 370 tys. zł pochłonął zakup gruzu i koszty jego rozgarnięcia. Geisler, odpowiadając na zarzuty mieszkańców, tłumaczy, że w ostatnich latach gminne drogi zostały w znacznym stopniu utwardzone i właściwie wszystkie są przejezdne. W ocenie urzędnika nie tylko gmina jest jednak odpowiedzialna za ich stan. Inspektor twierdzi, że bez winy nie są mieszkańcy, bo jak tylko gmina wyrówna część szlaków, to niektórzy jeżdżą szybko, również quadami i motocyklami. – A te niszczą to, co zostało zrobione – mówi Mieczysław Geisler. Dodaje także, że co roku równane jest około 200 km dróg. 

Ale czy kwota, którą gmina przeznacza na ten cel jest wystarczająca? Na te pytanie konkretnej odpowiedzi nie ma. Zdaniem inspektora powodzenie równania dróg zależy m.in. od pogody. Bo zdarza się, że jednego dnia droga jest równana, następnego pada deszcz i znów jest to samo. Urzędnik przyznaje też, że nie wie, jaka kwota na gminne drogi zostanie ostatecznie zapisana w budżecie na kolejny rok. Mieszkańcom pozostaje więc mieć nadzieję, że będzie większa, niż w tym roku i liczyć na to, że pogoda dopisze… . 

KF

Podziel się informacją ...
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w FOTO