NewsREGION

Kiedy i gdzie na Pasterkę? Są ograniczenia dla niezaszczepionych2 min na czytanie

News - Kiedy i gdzie na Pasterkę? Są ograniczenia dla niezaszczepionych - myregion

Uroczysta msza jest odprawiana o północy z 24 na 25 grudnia. W wielu parafiach uroczysta msza św. na rozpoczęcie Bożego Narodzenia odbywa się też wcześniej.

Pierwsza msza w Boże Narodzenie radośnie oznajmia narodziny Jezusa. Odbywa się o północy lub w godzinach wieczornych, by wyrazić naszą niecierpliwość na przyjście Dzieciątka na świat. Przypomina nam o gorliwej modlitwie i oczekiwaniu pasterzy, którzy jako pierwsi złożyli mu hołd. Pasterka nie tylko uroczyście rozpoczyna obchody Bożego Narodzenia, ale również nowy rok liturgiczny w Kościele katolickim.

W kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Wolsztynie w piątek (24.12.) msze zaplanowano na godz. 20.30, 22 i 24. W kościele w Tłokach na godz. 20. W sobotę (25.12.), w pierwsze Święto Bożego Narodzenia nie ma mszy św. o godz. 7. Nie będzie mszy w Tłokach. Z kolei w parafii pw. św. Józefa Opiekuna Kościoła w Wolsztynie uroczysta Pasterka w Wigilię będzie odprawiona o godz. 21 i 24. W czasie nocnych mszy młodzież przedstawi krótki spektakl światłocieni o tajemnicy Bożego Narodzenia. W Kaplicy Sióstr Pasterka o godz. 20. W obu parafiach msze św. w pierwsze i drugie święto według niedzielnego porządku.

Proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grodzisku Wielkopolskim tradycyjną pasterkę zaplanował o godz. 20.30, 22 i 24. W pierwszy dzień świąt nie będzie mszy o godz. 7.30. W Grąblewie msza św. o godz. 11. W parafii św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku Wielkopolskim pasterka o godz. 22 i 24 z udziałem Grodziskiej Orkiestry. Pierwszy dzień świąt msze św. od godz. 8.30 według niedzielnego porządku. Z kolei w niedziele przypada Święto Rodziny, będzie możliwość uroczystego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Szczególnie tych, którzy uczestniczyli w 33 dniowym oddaniu swojego małżeństwa Matce Bożej. W parafii pw. św. Faustyny w Grodzisku pasterka o godz. 22 i 24. W Słocinie o 22 – tradycyjnie odprawi ją Ks. Kan. Roman Biały. W oba święta msze św. według planu niedzielnego. W pierwsze święto nie będzie mszy św. o godz. 8, a w drugie o godz. 15.

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu pasterka o godz. 24. W pierwszy dzień świąt msze o godz. 9, 10.30, 12 i 18. Nie będzie mszy rano o godz. 7. W drugi dzień świąt msze o godz. 7, 9, 10.30, 12 i 18.

W drugim dniu świąt podczas mszy zbierane będą ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i szkoły katolickie. Przed nami drugie Święta Bożego Narodzenia w cieniu pandemii koronawirusa. W związku z tym trzeba przestrzegać obostrzeń. W kościele może być zajętych 50 proc. miejsc. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Należy też pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz zachowaniu 1,5 metra dystansu.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News