NewsWOLSZTYN

Karpia jest mniej niż przed rokiem. Za to ceny są wyższe1 min na czytanie

News - Karpia jest mniej niż przed rokiem. Za to ceny są wyższe - myregion

Karpia jest w tym roku mało, a mówią o tym sprzedawcy. Przyznają też, że ma to wpływ na ceny – są wyższe niż przed rokiem.

W ostatnich kilku latach cena za kilogram żywego karpia wahała się od 12 do 14 zł. W tym roku sięgnęła już 20 zł. – Tradycyjnej wigilijnej ryby prawie nie ma. Rozmawiałem z trzema dostawcami, ale tylko jeden z nich dostarczył karpie – mówi szef jednego z wolsztyńskich marketów. Przyznaje, że żywej ryby jest mniej niż rok wcześniej i na pewno dla wszystkich chętnych jej nie wystarczy. Kilka dni przed świętami sklep spodziewa się jeszcze dostawy patroszonych karpi, ale będą o kilka złotych droższe od żywych.

Marcin Kaczmarek i Dawid Kmiecik mają stoisko koło basenu w Wolsztynie. Od jedenastu lat sprzedają tutaj choinki, a od ośmiu karpie. Dostarcza je Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Wolsztynie. – Trochę dla nas odłożyli, spodziewamy się prawdopodobnie jeszcze jednej dostawy – mówi pan Dawid i cieszy się, że mają już stałych klientów.

W sobotę (18.12.) jeszcze przed naszym przyjściem ustawiła się kolejka. Niektórzy mieli nawet swoje wiaderka z wodą na ryby. – Są droższe niż rok temu, ale klienci kupują. To tradycja – mówi pan Dawid.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News