NewsWOLSZTYN

Karetki codziennie wywożą chorych na oddział covidowy. Wszyscy są niezaszczepieni2 min na czytanie

News - Karetki codziennie wywożą chorych na oddział covidowy. Wszyscy są niezaszczepieni - myregion

Co najmniej od początku tego tygodnia nie było ani jednego dnia, żeby jakiś pacjent z powiatu wolsztyńskiego nie trafił na oddział covidowy do Poznania. Z wyjątkiem jednego przypadku, w którym nie mamy takiej informacji, wszyscy zakażeni w stanie wymagającym natychmiastowej hospitalizacji, to osoby niezaszczepione, a to potwierdza ogólnopolskie doniesienia i statystyki przedstawiane nawet przez samego ministra zdrowia.

Koniec covidu był jednym z wczorajszych życzeń ratowników medycznych. Ratownicy podkreślali też, że już przyjmują trzecią dawkę szczepionki i zachęcali do zaszczepienia się wszystkich, którzy tego jeszcze nie zrobili. – Rządowi nie musicie wierzyć, ale nam możecie zaufać – mówili w Światowym Dniu Ratownictwa Medycznego. – To niepojęte, że mając punkt szczepień za każdym winklem, bez kolejek, bez czekania, ludzie nadal nie chcą się szczepić – powtarzali paramedycy.

– Obecnie w punktach pojawiają się tylko osoby, które przyjmują właśnie trzecią dawkę. Bark zainteresowania szczepieniami osób jeszcze niezaszczepionych oznacza chyba, że osoby te już się raczej nie zaszczepią. Ale nie możemy nie próbować ich przekonywać, dla ich dobra i dla bezpieczeństwa nas wszystkich – tłumaczył jeden z ratowników i podkreślał, że choć szczepienia nie chronią w stu procentach, a niektóre mutacje wirusa są na nie bardziej odporne, to przechorowanie covidu przez osobę zaszczepioną zawsze jest łagodniejsze, pozwala uniknąć szpitala, respiratora i śmierci.

Tymczasem, jak informuje wojewoda Michał Zieliński, dzienna liczba nowych zakażeń na terenie Wielkopolski rośnie. Wczoraj (13.10) było 131 przypadków, dziś już 140. Szpitale w województwie dysponują 402 łóżkami covidowymi, z których we wtorek zajętych było 125, wczoraj już 151, a dziś liczba ta zaczyna się zbliżać do 200. Wielkopolska ma też 44 łóżka respiratorowe dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2, a ponad 10 proc. z nich jest już zajęta. Stąd też wniosek wojewody do ministra zdrowia o uruchomienie od 1 listopada tymczasowego szpitala na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News