NewsNOWY TOMYŚL

Kardiomonitor dla pacjentów covidowych i wolne łóżka na oddziale. Tak wygląda sytuacja w Nowym Tomyślu1 min na czytanie

News - Kardiomonitor dla pacjentów covidowych i wolne łóżka na oddziale. Tak wygląda sytuacja w Nowym Tomyślu - myregion

– Dobre wiadomości wśród wszechobecnego kryzysu w służbie zdrowia są na wagę złota – przyznaje dyrektor nowotomyskiej lecznicy, Tomasz Przybylski, który dziś odwiedził Urząd Marszałkowski w Poznaniu, skąd otrzymał zawiadomienie, że jego szpital otrzyma kardiomonitor. Urządzenie, jak otrzymany wcześniej respirator, będzie przeznaczone dla pacjentów covidowych. Taką pozytywną wiadomością jest też fakt, że obecnie oddział covidowy ma ok. 20 procent wolnych łóżek, ale niestety nie dlatego, że pacjentów nie przybywa lub zdrowieją. – COVID-19 jest chorobą długotrwałą i pacjentów nie ubywa, ale od 1 listopada zwiększona została liczba łóżek z 20 na pierwotnym etapie, do 40 obecnie – mówi Tomasz Przybylski.

Sprawdzają się także wolontariusze, którzy po apelu dyrektora zgłosili się do pomocy. – Jesteśmy zadowoleni z ich pracy i jestem im bardzo wdzięczny – podkreśla Przybylski, ale większość ochotników może wspierać szpital tylko w godzinach popołudniowych. – W dalszym ciągu potrzebujemy pomocy osób, które byłby dyspozycyjne od rana – przyznaje i zaprasza zainteresowanych do kontaktu z lecznicą pod numerami telefonów 61 44 27 310 lub 61 44 27 309. – Gwarantujemy środki ochrony osobistej i przeszkolenie stanowiskowe. Kwestie ustalenia zakresu współpracy, według kwalifikacji zainteresowanych ustalane są indywidualnie w trakcie spotkania – dodaje.

Poza tym niestety bez zmian. Placówka boryka się z brakami personelu medycznego. Nadal wstrzymane są również planowe przyjęcia na oddział wewnętrzny, gdzie aktualnie prowadzona jest jedynie diagnostyka. 

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News