WOLSZTYN

Kapitan Roman Rembielak nowym komendantem wolsztyńskiej straży pożarnej2 min na czytanie

WOLSZTYN - Kapitan Roman Rembielak nowym komendantem wolsztyńskiej straży pożarnej - myregion

Po 33 latach pracy w straży na emeryturę przeszedł w styczniu bryg. Sławomir Śnita. Przez wiele lat był zastępcą komendanta w Wolsztynie, a z jednostką pożegnał się jako komendant. Nowym szefem jednostki został kpt. Roman Rembielak. – Zgodnie z procedurą najpierw objął stanowisko jako pełniący obowiązki, a dzisiaj Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Dariusz Matczak powołał kapitana na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie – mówi oficer prasowy asp. Waldemar Wielgosz. 

Nowy szef strażaków z pożarnictwem jest związany od września 1988 roku, kiedy rozpoczął dwuletnią naukę w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po jej ukończeniu w 1990 roku skierowany został do służby w Zakładach Górniczych „Rudna” w Polkowicach. Już w następnym roku służył w komendzie Poznań-Wilda. Od 1 lipca 1992 r. związany był z jednostką rejonową w Poznaniu, gdzie awansował na stanowisko dowódcy zmiany. W latach 1997-2004 pracował w Porcie Lotniczym Poznań Ławica. Od 1 sierpnia 2004 r. rozpoczął dalszą służbę w strukturach poznańskiej straży pożarnej, początkowo jako starszy inspektor, następnie dowódca sekcji. W maju 2012 roku został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy jednostki w Mosinie, a dwa lata później, został jej dowódcą. Od lutego był pełniącym obowiązki komendanta w Wolsztynie.

Kapitan systematycznie podnosił swoje kwalifikacje na wyższych uczelniach. W 2012 roku ukończył Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu, dwa lata później studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. W 2018 roku ukończył studia magisterskie na Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 2019 r. rozpoczął studia podyplomowe z zakresu Zarządzanie BHP na Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN