NewsWOLSZTYN

Kampania “Poczuj magię wolności” nabiera tempa. Kulminacja już 27 grudnia1 min na czytanie

News - Kampania “Poczuj magię wolności” nabiera tempa. Kulminacja już 27 grudnia - myregion
LEAD Technologies Inc. V1.01

Kampania Starostwa Powiatowego w Wolsztynie i studentów Collegium Humanum w Poznaniu przerosła najśmielsze oczekiwania. W mediach społecznościowych, według narzędzia do monitoringu marki w internecie Brand24, dotarła już do 253 tys. 498 osób i z każdym liczba ludzi poznających swoją historię wzrasta. Pojawiło się na jej temat 170 wzmianek, wywołała blisko 2 tys. 700 interakcji z użytkownikami internetu.

Starostwo codziennie od 20 grudnia publikuje na swoim Facebooku jedną ciekawostkę na temat Powstania Wielkopolskiego oraz jeden biogram lokalnego powstańca. Na stronie www.poczujmagiewolnosci.pl pojawiają się dotychczasowe biogramy w formie audio. W 10 miejscach powiatu rozmieszczono 10 urządzeń rozpylających zapach mający w zamierzeniu kojarzyć się z Powstaniem Wielkopolskim. 

Kulminacją kampanii będą 27 grudnia uroczyste powiatowe obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Rozpoczną się mszą świętą o godz. 16:30, a zakończą uroczystym oddaniem hołdu powstańcom o godz. 17:30 na wolsztyńskim Rynku. Do uczestnictwa w wydarzeniu serdecznie zaprasza starosta Jacek Skrobisz.

– Są to pierwsze obchody nowego narodowego święta. Powinniśmy obchodzić je uroczyście, ponieważ ludzie, którzy za nas zginęli nie szczędzili krwi, potu i łez, tak jak matka powstańca Walentego Jęśka, która zadeklarowała na pogrzebie, że oddała ojczyźnie to co miała najcenniejsze. 27 grudnia o 17:30 na Rynku w Wolsztynie powinniśmy być wszyscy razem. Oddajmy wspólnie hołd wielkopolskim bohaterom – mówi Jacek Skrobisz.

RED

Na zdjęciu kadra oficerska III batalionu 56. Pułku Piechoty Wielkopolskiej. Oficer w środku (z brodą) to dowódca batalionu kpt. Stanisław Siuda, jeden z bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Zdjęcie ze zbiorów Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News