NewsWOLSZTYN

Kamienica po liftingu. Mieszkańcy sami uzbierali pieniądze na remont. I dalej zbierają2 min na czytanie

News - Kamienica po liftingu. Mieszkańcy sami uzbierali pieniądze na remont. I dalej zbierają - myregion

Rozpoczął się remont budynku wielorodzinnego przy ul. Wschowskiej 23 w Wolsztynie. Budowlańcy ustawili już rusztowanie przy frontowej ścianie. W ramach pierwszego etapu remontu w planach jest wzmocnienie ściany szczytowej, remont elewacji oraz przebudowa wejścia do budynku. W drugim etapie wykonany zostanie remont elewacji ściany od podwórza. Remont od frontu ma się zakończyć do 9 lipca.

W budynku jest siedem mieszkań, większość należy do gminy. Wspólnotą mieszkaniową zarządza Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Wolsztynie. – Wspólnota mieszkaniowa wykonuje zadania ze środków własnych, zgromadzonych na funduszu remontowym, nie korzysta z zewnętrznych źródeł finansowania – mówi dyrektor ZGM Paweł Gmerek. Drugi etap ruszy, który wspólnota uzbiera odpowiednią sumę. Koniec prac planowany jest w najbliższych dniach.

Trwa też remont w budynku wspólnoty przy ul Słowackiego 29. Tutaj również chodzi o docieplenie i odnowienie elewacji ściany frontowej i tylnej (ściany szczytowe zostały wykonane w roku 2019). W budynku jest sześć mieszkań. Koszty remontu również zostaną pokryte z funduszu remontowego. W maju zakończył się też remont elewacji budynku przy ul. Słowackiego 4, przy tzw. „kozim rynku”.

W tym roku ZGM planuje jeszcze wykonanie kapitalnego remontu dachu budynku wspólnoty mieszkaniowej przy ul Wschowskiej 20. – Ekipa remontowa zakładu na bieżąco wykonuje remonty i konserwacje administrowanych budynków oraz generalne remonty w pustostanach przygotowywanych dla kolejnych najemców oczekujących na swoje własne lokum – dodaje Paweł Gmerek.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News