NewsWOLSZTYN

Kadr z bohaterem z książki Stanisława Lema. Biblioteka zaprasza do udziału w konkursie2 min na czytanie

News - Kadr z bohaterem z książki Stanisława Lema. Biblioteka zaprasza do udziału w konkursie - myregion

We wrześniu przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Sejm RP docenił znaczące miejsce jego pisarstwa w literaturze XX wieku i ustanowił rok 2021 rokiem Stanisława Lema. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn postanowiła przypomnieć postać tego wielkiego twórcy. Stąd pomysł na konkurs, łączący dziecięcy talent, wyobraźnię i podróże w meandry fantastyki.

Konkurs polega na przebraniu się i ucharakteryzowaniu uczestnika za jedną z postaci literackich z książek Lema, bądź za postać inspirowaną jego twórczością oraz przesłanie drogą elektroniczną zdjęcia dokumentującego to przebranie. Każdy uczestnik może przesłać jedno zdjęcie. Fotografię (w formacie jpg lub png) należy wysłać wraz z imieniem i nazwiskiem autora, numerem kontaktowym na adres mailowy biblioteki: bpwolsztyn@poczta.onet.pl z dopiskiem w tytule Konkurs ,,Kadr z bohaterem z książki Stanisława Lema”. Księgarze czekają na wiadomości do 7 czerwca. Rozstrzygnięcie jest planowane na 17 czerwca.

Konkurs będzie przeprowadzony dla dwóch grup wiekowych – dzieci od 8 do 12 roku życia oraz młodzież od 13 do 18 roku życia. Przy ocenie zdjęć komisja weźmie pod uwagę prezentacje tematu w sposób interesujący i przyciągający uwagę, zgodnie z nawiązaniami do twórczości Stanisława Lema. Oryginalne ujęcie tematu i ciekawe obserwacje. Ważna też będzie inwencja i kreatywnością.

Nagrodami w konkursie będą m.in.: gry komputerowe, interaktywne roboty dla dzieci, zestawy Lego Technic oraz inne upominki.

Opr. JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News