GRODZISKNews

Już w ten weekend wielki kiermasz. Przyjdź i wesprzyj stowarzyszenie “Serce”!3 min na czytanie

GRODZISK - Już w ten weekend wielki kiermasz. Przyjdź i wesprzyj stowarzyszenie “Serce”! - myregion

Już w najbliższych dniach w Rakoniewicach będzie można zakupić świąteczne ozdoby i wesprzeć pracujących uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Katarzyna Krysmann, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „SERCE”, zaprasza na Wielkanocny Kiermasz. Na stoisku przygotowanym w holu budynku WTZ przy bibliotece będzie można zakupić rękodzieło uczestników warsztatów. 

Jak podkreśla prezes, na Warsztatach Terapii Zajęciowej cały rok coś się dzieje, uczestnicy realizują zamówienia składane im przez firmy i osoby prywatne.

Katarzyna Krysmann zachęca, by zaglądać do WTZ, bo cały czas produkcja idzie pełną parą i zawsze można coś zakupić lub zamówić produkt według własnego projektu. – Nasze produkty cieszą się dużą popularnością, reklama rozchodzi się pocztą pantoflową – podkreśla szefowa WTZ. – Teraz produkujemy budki lęgowe dla ptaków, a ostatnio dostaliśmy nawet zamówienie na budki dla nietoperzy.

– Cieszymy się, że możemy już częściowo wrócić do normalnego trybu i chociaż wymiennie grupy naszych podopiecznych mogą pracować na warsztatach -zaznacza Krysmann. Dodaje, że to bardzo ważne dla uczestników, którzy bardzo źle przeżywali izolację w domach. – Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają i zapraszamy na świąteczne zakupy. Przygotowaliśmy piękne stroiki w szkle, figurki z drewna i mnóstwo innych, pięknych rzeczy – zachęca Katarzyna Krysmann. 

WTZ Rakoniewice każdego roku dwukrotnie organizują u siebie kiermasze świąteczne, wystawiają też stoisko z własnym rękodziełem na różnych uroczystościach (np. Dni Rakoniewic, Jarmark Podmiotów Ekonomii Społecznej). Środki pozyskane ze sprzedaży na kiermaszu są przeznaczane na integrację społeczną dla uczestników.

Tegoroczny kiermasz rozpocznie się w czwartek (18.03) i potrwa do niedzieli. Stoisko przed budynkiem WTZ przy ul. Krystyny 30 będzie otwarte w czwartek i piątek w godz. 9-14, natomiast w niedzielę w godz. 8:30-13:00. Z kolei 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa uczestnicy przygotowali niespodzianki, które otrzyma tego dnia każdy kupujący.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK