NewsWOLSZTYN

Już jutro Święto Jezior. Dom kultury ma jeszcze ostatnie wejściówki i można je rezerwować telefonicznie2 min na czytanie

News - Już jutro Święto Jezior. Dom kultury ma jeszcze ostatnie wejściówki i można je rezerwować telefonicznie - myregion

W tym roku, z powodu epidemii, Dni Jezior Wolsztyńskich odbędą się w okrojonej jednodniowej formule pod nazwą Święto Jezior. Już jutro (18. 07.), ale nie na plaży miejskiej – jak w latach ubiegłych, a na promenadzie. Tegoroczna scena stanie na parkingu Wolsztyńskiego Domu Kultury, stąd przy zachowaniu reżimu sanitarnego, liczba uczestników musi być ograniczona.

Bezpłatne wejściówki można jeszcze zdobyć, ale trzeba się pospieszyć. Będą wydawane w WDK do godz. 20, ale niestety decyduje kolejność zgłaszania się chętnych, więc jeśli ktoś nie może teraz podejść lub podjechać, najlepiej zarezerwować je sobie telefonicznie i odebrać wieczorem, lub juro na ok. 15 20 minut przed rozpoczęciem imprezy.

Program, choć krótki, naprawdę może się spodobać. Już na godz. 18. organizatorzy zapraszają na koncert SIQ – nowego projektu Macieja „Ślimaka” Starosty – perkusisty grupy Acid Drinkers, a po nim na prezentacje wokalistek z Wolsztyńskiego Domu Kultury.

Dla amatorów kina, w Fala Park wyświetlony zostanie film „Historia małżeńska”, amerykański dramat z 2019 roku w reżyserii Noaha Baumbacha, ze Scarlett Johansson i Adamem Driverem. Fl został bardzo dobrze oceniony przez krytyków, a widzowie okrzyknęli go najpiękniejszą historią miłosną roku. Start już o godz. 19.

O godz. 20.30 WDK zaprasza na koncert Marty Śliwy – autorki i artystki z kręgu piosenki żeglarskiej, laureatki m.in. festiwali Szanta Claus w Poznaniu, Shanties w Krakowie, Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach czy Portu Pieśni Pracy w Tychach. Gościem bardessy będzie znana i lubiana grupa Jan i Klan. Ich licznych nagród na wszelkich festiwalach szantowych wymieniać raczej nie trzeba, choć przecież Wrocław, skąd pochodzą, dostępu do morza jeszcze nie ma.

A na godz. 22 organizatorzy zapraszają na widowisko, bez którego żadne święto jezior odbyć się już chyba nie może… Parada łodzi! Tym razem odbędzie się wzdłuż całej promenady, by umożliwić widzom podziwianie jej z zachowaniem dystansu społecznego.

Organizatorzy przypominają, że podczas imprezy obowiązywać będą wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa sanitarnego, a uczestnicy powinni mieć maseczki zasłaniające usta i nos. Warto też we własnym zakresie zaopatrzyć się w płyn do dezynfekcji.

EI

Podziel się informacją ...
 • 16
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  16
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News