REGION

Jutro ważne uroczystości – Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny1 min na czytanie

REGION - Jutro ważne uroczystości – Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - myregion

W sobotę obchodzimy Święto Wojska Polskiego, a także setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. 15 sierpnia jest też świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji w kościołach msze będą odbywać się według porządku niedzielnego, święcone będą również zioła i kwiaty. 

W Nowym Tomyślu, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa msze święte o godz. 7, 9 i 10.30. W Wolsztynie, w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej suma odpustowa o godz. 12.30 pod przewodnictwem o. Jacka Waligóry. Po mszy procesja. Proboszcz ks. Sławomir Majchrzak zwraca się z prośbą o przybranie domów flagami państwowymi. Zaznacza, że tego dnia duchowni będą modlić się za parafian oraz w intencji polskich żołnierzy. 

W Grodzisku, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa msze święte o godz. 9, 12 i 15. W Grąblewie o godz. 17, a o 18 Nowenna do Matki Bożej i o 18.30 msza. W Opalenicy, w kościele pw. św. Mateusza msze zgodnie z porządkiem niedzielnym, ale i dwie dodatkowe o godz. 16 i 17. Także w Opalenicy, tyle że w kościele pw. św. Józefa msze o 9, 10.15, 11.30 i 15.30. W Kopankach w piątek o godz. 19.30, w Jastrzębnikach w sobotę o 7.45. 

W kościele pw. św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela w Lwówku odpust parafialny. Msze o godz. 8, 12 i 18. Msza odpustowa o godz. 12, po niej procesja pod przewodnictwem ks. Jana Glapiaka z Poznania. Proboszcz parafii apeluje o godne przygotowanie procesji. Chodzi o baldachim, asystę liturgiczną, dzieci sypiące kwiaty, dzieci komunijne w strojach, feretrony i sztandary. Duchowny zwraca się też z prośbą wywieszanie flag narodowych i kościelnych. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION