GRODZISKNews

Jeszcze więcej kur we Wiosce. Inwestor złożył kolejny wniosek1 min na czytanie

GRODZISK - Jeszcze więcej kur we Wiosce. Inwestor złożył kolejny wniosek - myregion

Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, właściciel kurników we Wiosce (gm. Rakoniewice) chce wybudować, obok już istniejących, cztery kolejne budynki. W czerwcu złożył wniosek o rozbudowanie już istniejącej infrastruktury.

Chodzi o dobudowanie drugiej kondygnacji do trzech istniejących kurników. W planach jest podniesienie budynków o ok. trzy metry. Obecnie – łącznie może przebywać maksymalnie ok. 108 tys. kur. Po rozbudowie ta liczba miała by być prawie trzy razy większa. W trzech, dwupiętrowych kurnikach można by hodować ponad 315 tys. ptaków.

Procedura dopiero ruszyła. Inwestor złożył wniosek o wydanie uwarunkowań środowiskowych inwestycji, dołączył do tego kartę, a nie raport, co oznacza, że chce skorzystać z prostszej ścieżki. Urzędnicy wysłali już dokumenty do instytucji, które muszą zaopiniować projekt. – Sanepid już odpisał, że jednak potrzebny będzie raport. Prawdopodobnie będziemy wymagać dołączenia go do wniosku – mówi Krzysztof Kucharczak z urzędu miejskiego w Rakoniewicach.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, inwestor rozważa wycofanie się z pomysłu, ale nie ma mowy o rezygnacji z projektu postawienia czterech nowych kurników. Ma się w nich zmieścić ok. 700 tys. ptaków. Inwestycję pozytywnie zaopiniował już sanepid oraz urząd marszałkowski. Gmina czeka na opinię Wód Polskich oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Pomysł wybudowania nowych budynków spotkał się ze sprzeciwem okolicznych mieszkańców. Sołtys Wioski – Bogdan Schulz, zebrał pod petycją przeciwko inwestycji ok. 200 podpisów. Mieszkańcy sąsiadujący z działką, gdzie mają stanąć kurniki złożyli wnioski, że chcą zostać uznani za strony w sprawie. Urząd przychylił się do ich prośby.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK