GRODZISKNews

Jeszcze trochę brakuje. Ojciec Maciej zbiera na żywność dla dzieci, bo magazyn okradli złodzieje1 min na czytanie

GRODZISK - Jeszcze trochę brakuje. Ojciec Maciej zbiera na żywność dla dzieci, bo magazyn okradli złodzieje - myregion

2 tys. 676 zł – to kwota, którą do tej pory udało się zebrać na internetowej zrzutce, prowadzonej na rzecz szkoły w Tanzanii, gdzie pracuje o. Maciej Braun, misjonarz pochodzący z Grodziska. Na początku sierpnia przyszkolny magazyn, gdzie zgromadzono żywność, okradli miejscowi złodzieje. Zginęło zapasy przeznaczone dla ponad 200 uczniów, które miały wystarczyć do końca roku. – Została nam jedynie mąka i trochę ryżu – mówił w opublikowanym na Facebooku nagrani o. Maciej. I apelował, by wesprzeć szkołę finansowo, by udało się kupić niezbędną żywność, którą skradziono. 

Zbiórkę w internecie założył przyjaciel o. Macieja, Łukasz Włodarczak – grodziski nauczyciel, który niedawno był w Tanzanii. Jak opisywał, zobaczył to, co przez sześć lat pobytu w Afryce zrobił o. Maciej. – Wybudował kilka kościołów dla miejscowej ludności, a przede wszystkim szkołę na najwyższym poziomie – podkreślał Łukasz Włodarczak. Zaznaczał, że obecnie w każdym oddziale uczy się około 30 dzieci, które mają zapewnione nie podręczniki, przybory, mundurki, wyżywienie, dojazd i… miejsca siedzące w ławkach. – Tak, tak. Miejsca siedzące, bo w Tanzanii szkoły publiczne liczą nawet po 200 dzieci i często nie ma podręczników, ani miejsc siedzących – tłumaczył grodziszczanin. – O wyżywieniu nie wspominając – dodawał. 

Łukasz Włodarczak również apeluje, by pomóc o. Maciejowi i dzieciom, które chodzą do wybudowanej przez niego szkoły. I zaprasza do uczestnictwa w zbiórce. Celem jest kwota 20 tys. zł, więc jeszcze trochę brakuje. Chcesz pomóc? Kliknij TUTAJ. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK