GRODZISK

Jest umorzenie w sprawie przedsiębiorcy podejrzanego o przywłaszczenie leasingowanych samochodów1 min na czytanie

GRODZISK - Jest umorzenie w sprawie przedsiębiorcy podejrzanego o przywłaszczenie leasingowanych samochodów - myregion

Do zdarzenia doszło w kwietniu. Firma windykacyjna działająca w imieniu banku powiadomiła organy ścigania, o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego przywłaszczenia samochodów o łącznej wartości ponad 300 tys zł. Sprawcą miał być przedsiębiorca z Grodziska Wielkopolskiego, który przestał płacić raty leasingu za pięć samochodów dostawczych i osobowych. 

W sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim, wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające prowadzone przez grodziskich funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. – Policjanci zabezpieczyli całą dokumentację związaną z leasingiem samochodów. Za przywłaszczenie cudzego mienia ruchomego grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informował wówczas kom. Kamil Sikorski, rzecznik grodziskiej policji. Podejrzany przedsiębiorca usłyszał zarzuty przywłaszczenia z obostrzeniem wynikającym ze znacznej wartości mienia, za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Policja zabezpieczyła i następnie przekazała bankowi samochody, a po przesłuchaniu podejrzanego i przeanalizowaniu materiału dowodowego, w tym wznowionych przez bank umów z przedsiębiorą, śledczy stwierdzili, że do zarzucanego mężczyźnie przestępstwa nie doszło i sprawa została umorzona. Przedsiębiorca przyznaje, że w związku z epidemią miał przejściowe trudności finansowe, ale nigdy nie miał zamiaru przywłaszczyć sobie leasingowanych aut. 

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK