GRODZISKNews

Jest odzew na apel o pomoc dla pana Łukasza, który cudem ocalał z wypadku1 min na czytanie

GRODZISK - Jest odzew na apel o pomoc dla pana Łukasza, który cudem ocalał z wypadku - myregion

Jest odzew na apel o pomoc dla Łukasza Mani – mieszkańca Wilkowa Polskiego, który cudem ocalał z wypadku. – Pomagają nam wspaniali ludzie – mówi pani Joanna, żona 39-latka. 

Pan Łukasz pracował jako kierowca. W listopadzie ubiegłego roku wracał z trasy do domu, kiedy doszło do wypadku. Na autostradzie obok Zgorzelca uderzył w tył jadącej przed nim ciężarówki. Do dziś nikt nie wie, jak to się stało. – Prawdopodobnie jej kierowca jechał bardzo wolno – mówiła nam w grudniu pani Joanna. Widziała na zdjęciach, że przód ciężarówki jej męża był dosłownie zmiażdżony. – To cud, że Łukasz przeżył. Podkreślali to nawet Policjanci – wspominała. Tymczasem pan Łukasz walczył o zdrowie w szpitalu. Do teraz nie wrócił do domu. Jak mówi dziś pani Joanna, przed świętami miał operację. – Ma założony stabilizator zewnętrzny. Czeka na przeszczep skóry – wyjaśnia. 

Bo pan Łukasz na skutek wypadku stracił nogę. Dlatego przeszedł już kilka zabiegów. Będzie potrzebował długiej rehabilitacji i protezy. A to koszty. – Sama proteza to nawet 150 tys. zł – mówi pani Joanna. Uruchomiła w internecie zbiórkę, wystosowała apele o pomoc. I są już efekty. Zebrano ponad 28 tys. zł, a niedawno uruchomiono też licytacje. Aby znaleźć je w internecie wystarczy wpisać w wyszukiwarce Facebooka „Ekipa Ani pomaga Łukaszowi”. Kupić można dosłownie wszystko. Od słodkości, przez wejściówki na basen, meble czy biżuterię. A warto. Bo dobro wraca. – Za to, co otrzymaliśmy dotychczas, dziękuję. Pomagają nam wspaniali ludzie… – mówi na koniec pani Joanna. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK