NewsREGION

Jest nowy ranking szkół. Najwyżej technikum w Nowym Tomyślu, licea w dół1 min na czytanie

News - Jest nowy ranking szkół. Najwyżej technikum w Nowym Tomyślu, licea w dół - myregion

Ogólnopolski ranking szkół średnich po raz 23. przygotował miesięcznik „Perspektywy”. Kapituła rankingu pod przewodnictwem rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie prof. Barbary Marcinkowskiej brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matur z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

W rankingu techników najlepiej wypadło Technikum im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu. W zestawieniu dla całego kraju zajęło 24 miejsce, a w stosunku do ubiegłego roku to skok aż o 143 pozycje. W rankingu dla szkół z Wielkopolski technikum zajęło czwarte miejsce, a w ubiegłym roku było o oczko niżej.

– Składa się na to sumienna i rzetelna praca kadry nauczycielskiej i trochę innowacji – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu Łukasz Frański. Zaznacza, że wysokie miejsce “nie wzięło” się z przypadku. – Pracujemy na to przez lata – mówi dyrektor. Wyjaśnia, że dodatkowe punkty w rankingu zdobyli dzięki sukcesowi ucznia, który był laureatem olimpiady z ekonomi.

W rankingu ogólnopolskim znalazło się jeszcze Technikum nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim, ale na dalszym, bo 462 miejscu. W zestawieniu dla Wielkopolski szkoła zajęła 38 miejsce. W pierwszej pięćsetce w kraju nie było za to żadnej szkoły z powiatu wolsztyńskiego. Z kolei technikum im. Marcina Rożka w Wolsztynie znalazło w rankingu wojewódzkim zajęło 81 miejscu.

Żadne licum nie znalazło się na liście pięciuset najlepszych. Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie zajęło 634 miejsce, Liceum im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu 654, Liceum im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim – 807.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News