NewsNOWY TOMYŚL

Jest decyzja sądu w sprawie dwóch chłopców, którymi zajmowali się kompletnie pijani rodzice1 min na czytanie

News - Jest decyzja sądu w sprawie dwóch chłopców, którymi zajmowali się kompletnie pijani rodzice - myregion

Wczoraj (19.08.) w nowotomyskim sądzie zapadła decyzja w sprawie dwóch chłopców, odebranym rodzicom cztery dni wcześniej. Przypomnijmy, że w poniedziałek dzieci trafiły do szpitala w Nowym Tomyślu, kiedy u matki stwierdzono dwa promile alkoholu, a u ojca trzy promile. To od ojca zaczęła się interwencja policji, bo jeden z przechodniów zauważył na ulicy, jak mężczyzna próbuje z jednym z synów jechać rowerem. 

Funkcjonariusze, którzy pojechali do mieszkania 40-latka zastali tam matkę i jednego z chłopców. W lokalu był bałagan, na ziemi leżały psie odchody. – Widok był straszny – relacjonował jeden z policjantów. Pokłosiem interwencji mogą być zarzuty dla dwójki rodziców związane za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grodzi więzienie. Obecnie wiadomo już, że dzieci, przynajmniej na razie, do rodziców nie wrócą. 

Jak mówi nam Joanna Ciesielska – Borowiec, sędzia i rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu, sąd wydał zarządzenie tymczasowe, na mocy którego dzieci trafią pod opiekę babci. Będą tam przebywać do końca sierpnia. Następnie zostaną umieszczone w zawodowej rodzinie zastępczej. – Rodzicom przysługuje odwołanie od tej decyzji, ale została ona podjęta, by chronić dobro dzieci – tłumaczy Joanna Ciesielska – Borowiec. Wyjaśnia, że równocześnie z urzędu został wszczęte postępowanie zmierzające do ograniczenia rodzicom władzy rodzicielskiej. A jeżeli będą ku temu przesłanki – do jej całkowitego odebrania. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News