GRODZISK

Jest decyzja radnych! Tak gmina pomoże lokalnym przedsiębiorcom2 min na czytanie

GRODZISK - Jest decyzja radnych! Tak gmina pomoże lokalnym przedsiębiorcom - myregion

Rada Miejska w Grodzisku Wielkopolskim jednogłośnie podjęła dwie uchwały przygotowane przez burmistrza. Pierwsza dotyczyzwolnienia z podatku dla przedsiębiorców będących podatnikami podatku od nieruchomości, którzy prowadzą branże “zamknięte” na skutek rządowych obostrzeń: hotele, gastronomia, fryzjerzy itd.Natomiast druga jest adresowana do przedsiębiorców będących podatnikami również innych branż i dotyczy prolongaty terminu płatności raty podatku do 30 września.

W tej sytuacji w jakiej się znajdujemy, logicznym było podjęcie takich uchwał. Część firm w wyniku rozporządzenia Ministra Zdrowia pozostaje zamknięta, a część, która prowadzi działalność, notuje bardzo niskie dochody. Stąd nasza inicjatywa – komentuje Piotr Hojan, burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

Uchwała zakłada przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości przedsiębiorcom będącym płatnikami podatku od nieruchomości na terenie gminy, zwolnienia z podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, gdzie zwalnia się z podatku od nieruchomości grunty, budynki i budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, wskazanym grupom przedsiębiorców, za miesiące kwiecień i maj br. 

Zwolnienie przysługiwać będzie przedsiębiorcom prowadzącym działalność w zakresie usług hotelarskich, gastronomicznych, fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu, związanych z poprawą kondycji fizycznej, związanych ze sportem, rozrywką i rekreacją, w szczególności polegających na prowadzeniu miejsc spotkań, klubów, klubów tanecznych, basenów, siłowni, klubów fitness, rehabilitacji leczniczej.

Podmioty, które nie zostały objęte zwolnieniem wprowadzonym tą uchwałą będą mogły ubiegać się o udzielenie ulgi z tytułu wszystkich podatków lokalnych. To znaczy, że zgodnie z tym przepisem podatnicy będą mogli ubiegać się o odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenie zapłaty na raty, odroczenie lub rozłożenie na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę, umorzenie w całości lub części zaległości, odsetek za zwłokę lub opłaty prolongacyjnej.

Uchwała podjęta w poniedziałek, 27 kwietnia, obowiązuje od 1 kwietnia 2020 roku.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK