FOTOGRODZISKNews

Jej ręcznie wykonane misie pomagają chorym dzieciom. Agnieszka: To dla mnie wielka radość!3 min na czytanie

FOTO - Jej ręcznie wykonane misie pomagają chorym dzieciom. Agnieszka: To dla mnie wielka radość! - myregion

Agnieszka Kubis z Grodziska Wlkp od niedawna zajmuje się szydełkowaniem. Wyrabia nie tylko chusty i szale, ale i zwierzątka, którymi obdarowuje znajomych. Jak wspomina, zaczęło się od tego, że syn poprosił ją, by zrobiła dla niego misia. 

– Zaczęłam się zastanawiać jak się do tego zabrać. Doszłam do wniosku, że skoro inni potrafili się nauczyć, to i mnie się uda – opowiada pani Agnieszka. Zaczęła od czytania, oglądania filmików w internecie, spróbowała i zrobiła. -Daleko było mu do ideału, ale syn powiedział, że to najpiękniejszy miś, jakiego widział. Bardzo mnie to zachęciło i postanowiłam ćwiczyć dalej – mówi mieszkanka Grodziska. 

I tak powstawały kolejne misie, zajączki, kwiatki, a nawet jaszczurki. – Szydełkowanie bardzo mnie odpręża – przyznaje pani Agnieszka. Co ciekawe, udowodniono nawet, że dobrze wpływa na pracę mózgu u poprawia zdolność logicznego myślenia. Mieszkanka Grodziska nie odpuszcza swojej pasji i jest aktywna w internetowych grupach rękodzielniczych, gdzie wymienia się doświadczeniami z koleżankami. Ma też stronę internetową, na której prezentuje swoje dzieła. 

– Moje zwierzątka czy inne prace zawsze są robione na zamówienie dla kogoś, to prezent od serca, który daje mnóstwo radości zarówno mi jak obdarowanej osobie – podkreśla. I dodaje, że często szydełkowe zwierzątka trafiają do fundacji, które przekazują je chorym dzieciom. – Bardzo lubię uczestniczyć w akcjach charytatywnych, wtedy z jeszcze większą radością szydełkuję dla kogoś w trudnej sytuacji, bo wiem, że moje szydełkowe stworki kogoś rozweselą – wyjaśnia Agnieszka. Aktualnie wraz z koleżankami od szydełka bierze udział w akcji „100 misiaków dla onkodzieciaków” i już cieszy się na myśl, jaką radość sprawią chorym dzieciom.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO