GRODZISKNews

Jego życie przewróciło się do góry nogami. Teraz bliscy robią wszystko, aby mógł wrócić do normalności3 min na czytanie

GRODZISK - Jego życie przewróciło się do góry nogami. Teraz bliscy robią wszystko, aby mógł wrócić do normalności - myregion

W Grodzisku rozpoczyna się właśnie akcja, która ma na celu pomóc wrócić do zdrowia mieszkańcowi tej gminy. Jakub Ohly potrzebuje wsparcia, aby móc być rehabilitowanym. Wszystko przez wypadek, do którego doszło 26 kwietnia. 

To miał być zwykły dzień. Kuba siedział na fotelu pasażera, kiedy na drogę wybiegł łoś. Niestety auta nie udało się w porę zatrzymać, a Kuba doznał najpoważniejszych obrażeń. Jego stan był bardzo ciężki – uraz wielonarządowy, złamanie dna oczodołu, złamanie kości jarzmowej i szczęki. 24-latek w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Tam rozpoczęła się walka o jego życie. 

– Pierwsze dwa tygodnie po wypadku mamy wycięte z życia. Syn był w śpiączce, był w stanie krytycznym – mówi Monika Nowacka, mama Kuby. – Był koniec kwietnia i pandemia. To było dla nas tragiczne, ponieważ nie mogliśmy nawet odwiedzić syna. Cały nasz dzień kręcił się tylko wokół jednego telefonu ze szpitala. Zawsze tylko słyszałam, że Kuba walczy o życie, ale jego stan jest krytyczny – dodaje. 

Taki stan rzeczy trwał dwa tygodnie. Rodzina nie mogła odwiedzić Kuby. – Przełom nastąpił, gdy zadzwonił lekarz i powiedział, że oddaje słuchawkę dalej. Usłyszałam wtedy „Cześć mamo”. To, co wtedy czułam, było nie do opisania – wspomina pani Monika. Jednak na spotkanie z Kubą musiała jeszcze poczekać, zobaczyła go dokładnie w Dzień Matki. Z uwagi na swój 24-latek był leczony w Warszawie, a obecnie przebywa w szpitalu na rehabilitacji w Otwocku. Miał wrócić do domu 20 czerwca, ale to się nie uda. Wróci w lipcu.

Kuba obecnie przechodzi ciężką rehabilitację, prawdopodobnie czeka go jeszcze jedna operacja – ale to już w późniejszym terminie. Obecnie przebywa pod opieką lekarzy. Najważniejszą walką – o swoje życie – Kuba już wygrał. Jednak droga do normalnego życia jest jeszcze bardzo długa. Potrzebne są środki na rehabilitację. Dokładnie 57 tysięcy złotych. Jak się okazało, Grodzisk potrafi się zjednoczyć i już w internecie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy. Akcję nakręcił znany w Grodzisku El Mariano – kucharz, piosenkarz, właściciel studia nagraniowego. 

– Chcemy pomóc Kubie, robię to z dobrego serca. Kuba to uśmiechnięty chłopak, lubił biegać maratony. Chcemy, aby wrócił do normalnego życia. Wystartowaliśmy już z licytacjami, które potrwają do końca tego tygodnia. Na siepomaga.pl założona jest także zbiórka. Jeśli każdy mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego dałby chociaż trzy złote, kwotę uzbieralibyśmy bardzo szybko – mówi nam El Mariano. 

Wszystkie licytacje odbywają się obecnie na profilu facebookowym artysty. Do wylicytowania są bony, różne przedmioty. Muzyk przygotował też specjalną piosenkę, którą nagra i przekaże osobiem, która ją wylicytuje. Cena wywoławcza to 1,5 tys. zł. Niebawem w Grodzisku ustawione będą również puszki, do których będzie można wrzucać pieniądze. – Wszystko będzie legalnie, nasze puszki będą zaplombowane, dopiero po zakończeniu zbiórki otworzy je specjalna komisja – dodaje El Mariano. Jeśli pieniędzy uda się zebrać więcej, środki zostaną przekazane na koleje osoby, które potrzebują pomocy. 

Do akcji włączają się wszyscy. – Urząd także wspomoże wszelkie działania charytatywne, a akcję poparł sam burmistrz – mówi wiceburmistrz Grodziska, Marcin Brudło. Już za dwa tygodnie wolontariusze chcą zorganizować specjalny piknik, oczywiście z zachowaniem wszelkich obostrzeń. – Nie wiedzieliśmy, iż w Grodzisku jest tyle ludzi dobrej woli. Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc – dodaje Monika Nowacka, mama Kuby. 

Chcesz pomóc? Kliknij TUTAJ.

MP

Podziel się informacją ...
 • 16
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  16
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK