GRODZISKNews

Jedyny sędzia na emeryturze, wydział stoi, a sprawy czekają… Niektóre od 2019 roku2 min na czytanie

GRODZISK - Jedyny sędzia na emeryturze, wydział stoi, a sprawy czekają…  Niektóre od 2019 roku - myregion

Uczestnicy postepowań prowadzonych przez wydział rodzinny Sądu rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim są już na skraju załamania nerwowego. – Walczę o przejęcie opieki nad córką, ale jak tak dalej pójdzie, to zanim sprawa się zakończy, dziecko dawno będzie pełnoletnie – mówi nam jedna z zainteresowanych osób. Wniosek o ustalenie miejsca zamieszkania dziecka przy jednym z rodzicow trafił do sądu, gdy dziewczynka miała kilka miesięcy. Niedługo skończy dwa lata, a ostatnie posiedzenie sądu w tej sprawie odbyło się w październiku 2019 r.

– Po roku oczekiwania na termin kolejnej rozprawy, napisałem skargę na przewlekłość działania sądu. To był październik 2020 r. Odpowiedź dostałem pod koniec stycznia – mówi uczestnik postępowania. – Prezes sądu nie widzi problemu i podstaw do objęcia mojej sprawy nadzorem administracyjnym – dodaje, że między czasie dowiedział się, że przewodnicząca wydziału rodzinnego i jedyny sędzia rodzinny w grodziskim sądzie przeszła w stan spoczynku.

– Podobno zostawiła 700 niezakończonych spraw – mówi rodzic. – Pytałem w sądzie czy to prawda i co dalej będzie z moją sprawą, ale nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi, poza tym, że wysłanie pism do zainteresowanych w 700 sprawach jest nierealne, a oficjalnie nikt w sądzie mi nie potwierdzi, że sędzia poszła na emeryturę – wspomina.

Rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Poznaniu, Katarzyna Błaszczak podkreśla, że sprawy kadrowe to kompetencje prezesa Sądu Rejonowego w Grodzisku i to z nim powinniśmy się kontaktować w tej sprawie. W sekretariacie prezesa dowiedzieliśmy się, że sędzia Alina Radny rzeczywiście przeszła w stan spoczynku 14 stycznia 2021 r., ale prezes – sędzia Emil Ohde ma dziś wokandę i do końca dnia będzie niedostępny. Kontakt z nim będzie możliwy dopiero w poniedziałek.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK