NewsWOLSZTYN

„Jedyna ładna tęcza jest na niebie”. Działacze Przedwiośnia oburzeni komentarzami pod relacją z wizyty Elżbiety Rafalskiej1 min na czytanie

News - „Jedyna ładna tęcza jest na niebie”. Działacze Przedwiośnia oburzeni komentarzami pod relacją z wizyty Elżbiety Rafalskiej - myregion

Pod relacją z wizyty europosłanki w Wolsztynie, opublikowanej na profilu “Głosu Wolsztyńskiego” pojawiły się komentarze, których treścią oburzeni są działacze Przedwiośnia. – Kiedy pojawiła się krytyka, zaczęły się również pojawiać komentarze ze strony redakcji „Głosu Wolsztyńskiego”. Jednoznacznie utożsamiały one osoby krytykujące ze społecznością LGBT – mówi nam Adam Boch z Wielkopolskiego Przedwiośnia.

– W komentarzach można było przeczytać, że „jedyna ładna tęcza jest na niebie”. Pokazuje to, że w tym medium nie można liczyć na wsparcie, jeśli nie jest się osobą heteroseksualną. To zagrożenie dla osób, które mieszkają w Wolsztynie i mają inną orientację – podkreśla Boch. 

Adam Boch razem z innym działaczem odwiedzili dziś redakcję „Głosu Wolsztyńskiego”, aby przedstawić swoje zdanie. Redaktor naczelnej nie było na miejscu, ale udało im się porozmawiać telefonicznie. – Przedstawiłem nasze stanowisko i zaznaczyłem, że nie zgadzamy się na dyskryminację. Możemy się różnić poglądami, ale używanie sformułowań „ideologia LGBT” jest nie do zaakceptowania, bo uderza to w daną grupę społeczną – wyjaśnia przedstawiciel Przedwiośnia.

– My opowiadamy się za związkami partnerskimi, aby osoby LGBT nie miały obaw, że zostaną napadnięte na ulicy. A przykłady z ostatnich lat pokazują, że do takich incydentów dochodzi – podkreśla Adam Boch. 

Redaktor naczelna „Głosu” zaproponowała osobiste spotkanie z przedstawicielem Przedwiośnia, aby przedstawić swoje argumenty. Próbowaliśmy się z nią skontaktować, ale nie odebrała telefonu.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News