NewsREGION

Jedni zadowoleni, drudzy mniej. Kogo w naszym regionie cieszy reelekcja Andrzeja Dudy?2 min na czytanie

News - Jedni zadowoleni, drudzy mniej. Kogo w naszym regionie cieszy reelekcja Andrzeja Dudy? - myregion

Samorządowcy i posłowie o wynikach wyborów. W powiatach jak w całym kraju.

Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis: Spodziewałem się, że w gminie wygra Rafał Trzaskowski i tak też się stało. Nie zastanawiałem się jednak jak duża może być jego przewaga w drugiej turze. Na pewno cieszy mnie to, że tak, jak w pierwszej, wolsztyńscy wyborcy postawili na samorządowca.

Radny powiatu wolsztyńskiego Antoni Janik (Prawo i Sprawiedliwość): Jestem zadowolony, że w wyniku wyborów będzie kontynuacja tego, co w ostatnich latach zrobiono. Pojawiały się bowiem niepokojące zapowiedzi, że trzeba to wszystko wypalić gorącym żelazem, że będą jakieś eksperymenty na żywym organizmie, Na szczęście tak się nie stanie.

Poseł Marcin Porzucek (Prawo i Sprawiedliwość): W tych wyborach, nie tylko w gminach zachodniej Wielkopolski, ale w całym kraju Andrzej Duda miał spore poparcie w mniejszych miejscowościach, których mieszkańcy odczuli pozytywne zmiany zaproponowane i przeprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość. Cieszy nas to, ponieważ w poprzednich wyborach Andrzej Duda tak dużego poparcia na tym terenie nie dostał. Dodam, że taki kierunek przemian, nie tylko w tych ośrodkach będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Poseł Killion Munyama (Platforma Obywatelska): Wyniki wyborów w powiatach są odzwierciedleniem tego, co dzieje się w kraju. Na Rafała Trzaskowskiego głosowali wyborcy z dużych ośrodków, zwłaszcza młodzi, mający dostęp do mediów społecznościowych i neutralnych stacji telewizyjnych. Andrzeja Dudę natomiast poparli mieszkańcy mniejszych miejscowości, zainteresowani kontynuowaniem przez państwo pomocy finansowej na dzieci czy trzynastą emeryturą. Trzeba też dodać, że ich źródłem wiedzy o kampanii Trzaskowskiego były głównie TVP i TVP Info, które, moim zdaniem, podawały nierzetelne informacje

Zebrał: pat

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News