GRODZISK

Jedenastoletnia Zosia w kadrze wojewódzkiej. Trener: w swojej kategorii nie ma sobie równych!1 min na czytanie

GRODZISK - Jedenastoletnia Zosia w kadrze wojewódzkiej. Trener: w swojej kategorii nie ma sobie równych! - myregion

Zosia Wlekła z klubu GSS Grodzisk Wielkopolski to kolejna zawodniczka z naszego regionu, która miała okazje zaprezentować się w kadrze województwa wielkopolskiego. 

Listopadowe powołanie na kadrę selekcyjną było już drugim otrzymanym przez Zosię. Klub jak i sama zawodniczka cierpliwie czekają na kolejne. Obecny trener Zosi, Michał Zajączkowski zobaczył po raz pierwszy dziewczynkę w akcji w 2018 roku. Grała wówczas z dziewczynami z rocznika 2007, będąc dwa lata młodsza od pozostałych, w żaden sposób od nich nie odstawała mimo różnicy wieku. W zespole orliczek, w którym Zosia gra i trenuje od 2018 roku piłkarka rywalizuje już z dziewczynami w swoim wieku. – Od samego początku jest wyróżniającą się zawodniczką na treningach, turniejach czy meczach. W swojej kategorii wiekowej nie ma sobie równych – wyjaśnia trener młodej adeptki futbolu.

Takie zawodniczki nie umykają w pamięci trenerów z wojewódzkich ZPN-ów. Zosia otrzymała już dwie szanse, by móc pokazać się na krótkim zgrupowaniu selekcyjnym kadry Wielkopolski. Pierwsze powołanie to ogromny stres dla samej zawodniczki jak i klubu, ale także mobilizacja do jeszcze cięższej pracy. W kadrze jest poziom bardzo wyrównany i trzeba ciężko pracować, aby utrzymać swoje miejsce. Podczas drugiego powołania w listopadzie tego roku, nie było już nerwów tylko głód gry i chęć stałego doskonalenia. Na ostatnim zgrupowaniu wraz z Zosią były powołane głównie dziewczyny z Warty Poznań, Polonii Środa Wielkopolska czy Medyka Konin. Każde wyróżnienie i powołanie do kadry zawodniczek z regionu jest bardzo pozytywną informacją. Oby było takich jak najwięcej. 

MW

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK