WOLSZTYN

Niewielu rodziców chce ponownie oddać swoje dzieci do przedszkoli w Wolsztynie. Lepiej wygląda to w żłobkach1 min na czytanie

WOLSZTYN - Niewielu rodziców chce ponownie oddać swoje dzieci do przedszkoli w Wolsztynie. Lepiej wygląda to w żłobkach - myregion

Z deklaracji wynika, że zaledwie 11 proc. rodziców chce oddać dzieci do wolsztyńskich przedszkoli. Z kolei do żłobków połowa tych, których dzieci uczęszczały tam przed epidemią. Niewielkie zainteresowanie ułatwi gminie Wolsztyn zorganizowanie działalności placówek zgodnie z reżimem sanitarnym. Nadal nie ma jednak konkretnego terminu, kiedy wolsztyńskie przedszkola i żłobki ruszą. 

Monika Bober, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty w Wolsztynie, przyznaje, że w niektórych placówkach pojawiają się problemy kadrowe. Zdarza się, że z obawy przed koronawirusem pracownicy nie chcą wracać do pracy. Zgodnie z zaleceniami nie należy angażować w zajęcia opiekuńcze pracowników i personelu powyżej 60. roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi, gdyż są w grupie ryzyka. Problemem mogą być też pomieszczenia, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zdiagnozowania objawów chorobowych. Gmina Wolsztyn już ma sygnały, że nie wszyscy dyrektorzy są w stanie takie pokoje wygospodarować. 

Kolejny problem to posiłki. Jeden z dyrektorów dostał od firmy kateringowej informację, że ta nie jest w stanie dostarczyć posiłków przygotowanych w jednorazowych opakowania, a jednym, wspólnym. O płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki czy inne środki ochrony dyrektorzy placówek muszą martwić się sami. Narazie ze środków, które mają w budżecie. Jeśli jednak pieniędzy zabraknie, a wszystkie produkty z tej grupy bardzo zdrożały, gmina Wolsztyn deklaruje, że dołoży potrzebne pieniądze. – Uważam, że placówki trzeba uruchomić. Musimy się jednak dobrze przygotować, żeby było bezpiecznie. Nikt dzisiaj nie wie, ile potrwają utrudnienia związane z epidemią, ale chociaż część rodziców musi wrócić do pracy – podsumowuje Monika Bober.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN