GRODZISKNews

Jeden z największych turniejów piłki nożnej halowej kobiet odwołany1 min na czytanie

GRODZISK - Jeden z największych turniejów piłki nożnej halowej kobiet odwołany - myregion

– W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną Covid-19 i mając na uwadze zdrowie wszystkich uczestników podjęliśmy decyzję, że planowany w terminie 18-21.02.2021 Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Dziewcząt “Grodzisk Cup” 2021 nie odbędzie się. – tak brzmi oficjalny komunikat Grodziskiego Stowarzyszenia Sportowego 

Miała to być już XVII edycja znanego wszystkim turnieju. Co roku do grodziskiej hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury przyjeżdżały setki zawodniczek z całej Polski oraz zagranicy. W ciągu 3-4 dni w turnieju, który miał charakter międzynarodowy od wczesnych godzin porannych do wieczora rozgrywano mecze w 4 kategoriach wiekowych: Orliczki, Młodziczki, Trampkarki oraz w kategorii Open. Ostatnim dniem halowych zmagań była zawsze niedziela. Finałowy dzień przyciągał do grodziskiej hali mnóstwo kibiców. Ogłoszeniu wyników oraz zakończeniu turnieju towarzyszyła bogata oprawa artystyczna oraz obecność wielu znanych postaci związanych z piłką nożną kobiet. W XVI edycji zwyciężczyniami były zawodniczki GSS Grodzisk Wielkopolski (kategoria orliczek), Ślęzy Wrocław (kategoria młodziczek), Polonii Świdnica (kategoria trampkarek), Stomilanek I Olsztyn (kategoria open). 

Podczas ferii w 2021 roku grodziska hala po raz pierwszy od lat nie przywita piłkarek. Drużynom i organizatorom pozostaje mieć nadzieje, że w 2022 roku będzie można wrócić do rozgrywania tego popularnego turnieju jakim od wielu lat stał się Grodzisk-Cup.

MW

Podziel się informacją ...
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK