GRODZISKNews

Jeden punkt szczepień masowych w powiecie. Jak będą lekarze, będzie ich więcej1 min na czytanie

GRODZISK - Jeden punkt szczepień masowych w powiecie. Jak będą lekarze, będzie ich więcej - myregion

Jak mówi starosta Mariusz Zgaiński, obecnie w powiecie grodziskim zgłoszony będzie jeden punkt szczepień masowych, zlokalizowany w Grodzisku. – Jeśli zgłoszą się lekarze, którzy będą chcieli podjąć pracę w Rakoniewicach, zorganizujemy taki punkt także w Rakoniewicach. Starosta informuje ponadto, że ostatecznie punkt szczepień masowych w Grodzisku zostanie zlokalizowany w budynku Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Żwirki i Wigury. 

– Podjęliśmy taką decyzję po przeprowadzonych wizjach lokalnych. Warunki lokalowe w budynku szkoły są dobre, jest dość miejsca pozwalającego zachować dystans społeczny, budynek dysponuje kilkoma wejściami, są łazienki, umywalki oraz możliwość zorganizowania pomieszczenia socjalnego dla personelu. W bezpośrednim sąsiedztwie szkoły znajduje się także odpowiednia ilość miejsc parkingowych – tłumaczy Mariusz Zgaiński.

Włodarz zaznacza, że kadra jest skompletowana w wystarczającej ilości, aby zabezpieczyć pracę punku szczepień masowych w Grodzisku przez 7 dni w tygodniu. W punkcie, oprócz pielęgniarek, ratowników medycznych i pracowników administracyjnych, będzie pracował także lekarz, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem osób przystępujących do szczepienia, a także bezpośrednio po szczepieniu. 

Starosta nie wyklucza w przyszłości utworzenia punktu w Rakoniewicach, jeżeli tylko zgłoszą się odpowiedni lekarze. – Personelu lekarskiego i pielęgniarskiego dramatycznie brakuje wszędzie, ale nadal mamy nadzieję, że uda się ten punkt uruchomić. Zaznaczę, że nadal funkcjonuje i będzie funkcjonował punkt szczepień w grodziskim szpitalu, ale o tym, czy szpital także będzie realizował szczepienia masowe, czy jak do tej pory będzie szczepił wybrane grupy zawodowe – zdecydują przedstawiciele administracji rządowej – dodaje Mariusz Zgaiński.

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK