NewsWOLSZTYN

Jechał pod prąd z białym proszkiem na nosie. Był zdziwiony, kiedy policjanci pytali – co to?1 min na czytanie

News - Jechał pod prąd z białym proszkiem na nosie. Był zdziwiony, kiedy policjanci pytali – co to? - myregion
????????????????????????????????????

W nocy z niedzieli na poniedziałek (14 na 15.12.) przemęccy Policjanci zatrzymali w Wieleniu (gm. Przemęt) do kontroli kierującego volkswagenem polo mężczyznę. Funkcjonariusze zwrócili na niego uwagę, bo jechał pod prąd, od stacji benzynowej.

Kierowca był pobudzony, zachowywał się w sposób nieadekwatny do sytuacji, a jego odpowiedzi były nielogiczne. Podczas rozmowy mundurowi zauważyli drobiny białego proszku na jego nosie, zwrócili też uwagę na spory bałagan, jaki panował w aucie. Pośród rozrzuconych przedmiotów znaleźli leżącą na podłodze, pod nogami kierowcy, kartę płatniczą.

Zaskakujące było już samo jej położenie, a jeszcze bardziej nalot z białego proszku. Pytanie o kartę wyraźnie zaskoczyło 27-letniego kierowcę – mieszkańca powiatu poznańskiego. Mężczyzna, podobnie jak i jego pasażer zareagował wyraźnym zdenerwowaniem. Nie przyznał się do posiadania substancji zabronionych. Kontrola osobista wykazała jednak coś innego. Przy mężczyźnie znaleziono owinięty szarą taśmą niewielki pakunek. Jak ustalono wewnątrz paczki znajdowała się amfetamina o wadze 54 gram.

Kierujący został zatrzymany i doprowadzony do wolsztyńskiego szpitala, gdzie przeprowadzono badanie jego moczu. Badanie potwierdziło, że mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy. Policjanci przetransportowali go na komendę w Wolsztynie i osadzili w policyjnym areszcie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, usłyszał też zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu karą pozbawienia wolności do trzech lat. Oprócz tego musi też liczyć się z odpowiedzialnością wynikającą z kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków. Dzisiaj (16.11.) Prokurator Rejonowy w Wolsztynie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News