NewsREGION

Jechał pod prąd. Nie żyją dwie osoby, w tym 22-letnia Hania z naszego regionu2 min na czytanie

News - Jechał pod prąd. Nie żyją dwie osoby, w tym 22-letnia Hania z naszego regionu - myregion

Do tragedii doszło w czwartek (18.02.) po godz. 16 na odcinku Polkowice-Głogów. Na wysokości Potoczka zderzyły się dwa samochody – honda i toyota.

– Kierujący renault 63-letni mieszkaniec województwa pomorskiego z nieustalonych przyczyn wjechał pod prąd na pasy jezdni w kierunku Zielonej Góry i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą toyotą – informuje Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie. – Śmierć na miejscu poniósł 63-latek i 22-letnia pasażerka, która podróżowała toyotą – dodaje.

Ofiarą wypadku okazała się być mieszkanka Kargowej, 22-letnia Hania. Mieszkańcy miejscowości są w szoku, o czym mówi burmistrz Jerzy Fabiś. – Hania pochodziła z dobrej rodziny, jej tata wspiera strażaków – zaznacza burmistrz przyznając, że tej tragedii nie sposób zrozumieć. 

O śmierci swojej absolwentki z głębokim żalem i smutkiem informuje na Facebooku III Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze. „Jej śmierć jest dla nas bolesnym ciosem i nie ma słów, by oddać żal jaki wszyscy czujemy” – czytamy w pożegnalnym wpisie. Pochodziła z Kargowej, szkołę skończyła w 2018 r. w klasie o profilu politechnicznym. Była studentką Politechniki Poznańskiej. – Jechała z kolegą, też naszym absolwentem, którzy walczy o życie – mówi dyrektor III LO w Zielonej Górze Zbigniew Kościk. Przyznaje, że wiadomość spadła na grono pedagogiczne jak grom z jasnego nieba, bardzo wszystkich przybiła. – Była bardzo radosna, dała się zapamiętać, mimo że jesteśmy dużą szkołą, każdy ma ją przed oczyma – wspomina, że Hania była bardzo zdolna, dostawała nagrody i świadectwa z wyróżnieniem. – Bardzo dobre dziecko – dodaje. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News