NewsWOLSZTYN

Janusz Frąckowiak nie jest już prezesem gminnego PSL-u, ale do parlamentu z PiS-em się nie wybiera1 min na czytanie

News - Janusz Frąckowiak nie jest już prezesem gminnego PSL-u, ale do parlamentu z PiS-em się nie wybiera - myregion

Po 11 latach na czele gminnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Przemęcie, Janusz Frąckowiak zrezygnował z funkcji prezesa. Zastąpiła go nauczycielka, działaczka społeczna i przewodnicząca rady gminy Przemęt – Elżbieta Wita. – Doświadczenie i zaangażowanie pani Elżbiety Wity w sprawy i rozwój lokalnej społeczności sprawiają, że w naszej ocenie była najlepszą kandydatką, co potwierdziło głosowanie, w którym uzyskała 100-procentowe poparcie – podkreśla Janusz Frąckowiak i przyznaje, że kandydaturę tę wysunął osobiście.

– Moja działalność została wysoko oceniona przez zjazd delegatów i komisję rewizyjną, ale nawet mimo wsparcia zarządu, ilość obowiązków na stanowisku wójta gminy jest zbyt duża, by pogodzić obie te funkcje – podkreśla wójt i były już prezes, który w dalszym ciągu pozostaje członkiem zarządu PSL w Przemęcie i dementuje pogłoskę, jakoby miał zamiar zmienić barwy polityczne i w szeregach PiS ubiegać się w najbliższych wyborach o mandat poselski.

– Jestem członkiem PSL-u, wójtem gminy Przemęt i poważnym człowiekiem, który nie zmienia poglądów jak chorągiewka – kwituje Janusz Frąckowiak. – Mogę zapewnić, że w najbliższych wyborach będą się ubiegał wyłącznie o reelekcję na stanowisko wójta i jeśli mieszkańcy pozytywnie ocenią moją pracę i pracę mojego zespołu, to będę wójtem – dodaje.

Zjazd gminny i wybory w gminie Przemęt odbyły się wczoraj (2.09.). Zarząd gminny wybrał także delegatów na zjazd powiatowy. Dziś swojego prezesa wybierać będzie zarząd gminny PSL w Wolsztynie, gdzie jak dotąd jedynym kandydatem na prezesa jest Artur Strażyński, a w przyszłym tygodniu w Siedlcu.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News