NewsREGION

Jacek Kolesiński nie jest już szefem Regionu Kozła. Wybrano jego następcę1 min na czytanie

News - Jacek Kolesiński nie jest już szefem Regionu Kozła. Wybrano jego następcę - myregion

Stowarzyszenie Gmin Rzeczpospolitej Regionu Kozła zrzesza sześć gmin z pogranicza województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Co roku zmienia się starosta, czyli reprezentant organizacji. Z powodu pandemii, tym razem kapituła, czyli wójtowie i burmistrzowie, spotkali się tylko on – line. Wójt gminy Siedlec Jacek Kolesiński przekazał symboliczną pałeczkę burmistrzowi Zbąszynka Wiesławowi Czyczerskiemu, który po latach przerwy znów będzie pełnił funkcję szefa RK.

W skład stowarzyszenia wchodzi, poza wspominanymi już Siedlcem i Zbąszynkiem, też Babimost, Kargowa, Trzciel i Zbąszyń. Od początku jego istnienia w kapitule są Czyczerski oraz burmistrz Babimostu Bernard Radny. Celem Regionu Kozła jest integracja mieszkańców, umożliwienie udziału w życiu kulturalnym oraz czynne uprawianie sportu, turystyki i rekreacji. – W czasie pandemii jest to bardzo trudne. Nie ma mowy o wydarzeniach, podczas których spotyka się dużo ludzi. Możemy jedynie skupić się na pisaniu wniosków na małe projekty. Robimy to w ramach Lokalnej Grupy Działania Regionu Kozła – mówi Czyczerski.

W kończącym się roku, z pomocą stowarzyszenia, wydano zbiór legend autorstwa Eugeniusza Kurzawy pt. „Biała dama z pękiem kluczy”. Legendy postanowiono upowszechniać na szlakach rowerowych na całym terenie regionu. Z pomocą pieniędzy z Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego postawiono ławki przy ścieżkach na terenie sześciu gmin. Wykonano też tabliczki ze kodami QR, pod którymi można znaleźć wspomniane legendy. Koszt inwestycji to 10 tys. zł. Do każdej gminy trafiły cztery takie ławeczki.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News