NewsREGION

Inkasent przychodzi, a rachunków nie ma. Rośnie zużycie i długi, które powstają nie z winy klientów2 min na czytanie

News - Inkasent przychodzi, a rachunków nie ma. Rośnie zużycie i długi, które powstają nie z winy klientów - myregion

Pan Andrzej (64 l.). od września nie dostał żadnego rachunku za gaz, a jak podkreśla ma w domu także ogrzewanie gazowe. – W ubiegłym roku w styczniu rachunek za dwa miesiące wyniósł prawie 900 zł, inne były niewiele mniejsze, a w marcu gazownia przysłała jeszcze ok. 800 zł dopłaty w ramach wyrównania – mówi.

Mężczyzna twierdzi, że w podobnej sytuacji było przynajmniej kilkoro jego sąsiadów z osiedla Helena w Wolsztynie. Jedna ze znajomych dziś (22.01.) dostała w końcu fakturę za… cztery miesiące. – Wejść do gazowni nie można. Wszystko pozamykane, bo wirus. Mają dwa numery telefonów, ale na żaden nie udało mi się dodzwonić. Pytałem nawet inkasenta, który był u mnie ostatni raz na początku stycznia, ale nie umiał mi nic odpowiedzieć – opowiada wolsztynianin, który liczy, że może mieć już ok. 1 tys. 500 zł długu i to wcale nie z własnej winy.

Tymczasem część jego sąsiadów otrzymuje rozliczenia terminowo i dziwi się takim problemom. – Raz wprawdzie pogoniłem inkasenta, bo nie miał identyfikatora i sam zadzwoniłem do gazowni, żeby podać stan licznika, a innym razem znalazłem wetkniętą w drzwi fakturę, której nie podpisywałem, więc nie zapłaciłem – wspomina pan Józef. – Zanim wyjaśniłem sprawę, gazownia zdjęła mi licznik. Nie zdziwię się, jeśli temu panu też za chwilę odetną gaz – dodaje.

Zadzwoniliśmy pod numer telefonu, który widnieje na stronie Polskiej Spółki Gazownictwa w zakładce: Gazownia Wolsztyn. Po wysłuchaniu automatycznej informacji telefon się rozłączył. Ten sam numer obsługuje Środę Wielkopolską, Śrem, Poznań Wschód, Północ i Południe, Piłę, Nowy Tomyśl, Międzychód, Gniezno, Wągrowiec i Chodzież… Słowem – kilkadziesiąt tysięcy klientów. – Napisałem maila i czekam – mówi pan Andrzej.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News