GRODZISKNews

Iluzjonista z Rakoniewic: Czasami wydaje mi się, że to, co się dzieje, to jakiś sen…2 min na czytanie

GRODZISK - Iluzjonista z Rakoniewic: Czasami wydaje mi się, że to, co się dzieje, to jakiś sen… - myregion

Krótka rozmowa z iluzjonistą Piotrem Szumnym, który występuje na terenie całej Polski, a na co dzień mieszka w Rakoniewicach.

Jak pandemia pokrzyżowała pana działalność sceniczną?

Praktycznie wszystkie zaplanowane pokazy na rok 2020, które zostały zamówione jeszcze przed pandemią zostały odwołane. Pierwszy już w dzień pojawienia się pierwszego pozytywnego pacjenta, czyli 4 marca. Później już otrzymywałem tylko telefony i maile informujące o odwołanych imprezach z moim udziałem.

W jak sposób pan odbiera aktualna sytuację ?

Wszyscy borykamy się teraz z huśtawką nastrojów, począwszy od osób, które nie mogą prowadzić swojego biznesu, chorych, którzy nie mogą dostać się do lekarza, a kończąc na dzieciach, którym przyszło uczyć się zdalnie. Czasami wydaje mi się, że to co się dzieje, to jakiś sen i zaraz się obudzę i będzie normalnie. Nigdy nie wymyśliłbym czegoś takiego jak Covid-19 i pandemiczne czasy. Żywiłem nadzieję, że potrwa to miesiąc, góra dwa i wszystko wróci do normy. Teraz próbuję sobie wmówić, że jako artysta będę mógł wrócić do normalnego funkcjonowania w marcu lub kwietniu 2021, ale nie do końca w to wierzę.

Jakie pan ma sposoby na radzenie sobie ze stresem związanym z pandemią?

Staram się słuchać i czytać jak najmniej informacji o Covid 19. Jeśli już, to wyłapuję tylko te pozytywne, dające nadzieję na optymizm, ale tych obecnie jest niewiele. 

A jak pan widzi swoją przyszłość? 

Mam trzy projekty związane z moimi pokazami iluzji, które mam nadzieję w lepszej przyszłości ruszą „pełną parą”, dając radość widzom. Dwa z nich już miały swoją inaugurację, jednak z powodu pandemii i związanymi z nią obostrzeniami nie zdążyły rozwinąć skrzydeł. Poza tym pracuję i po powrocie do normalności również nadal zamierzam pracować nad pokazami iluzji online. Pierwszy taki, we współpracy z Rakoniewickim Ośrodkiem Kultury, odbędzie się 30 listopada. Będzie to pokaz dla dzieci pn. „Andrzejkowe spotkanie z iluzją w wydaniu wirtualnym”

Dziękuję.

AS

Podziel się informacją ...
 • 72
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  72
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK