NewsREGION

Ile poczta zarabia na urzędach? Dużo. Od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy rocznie1 min na czytanie

News - Ile poczta zarabia na urzędach? Dużo. Od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy rocznie - myregion

Państwowy operator nie może narzekać na brak wpływów od urzędów, które w ciągu roku wysyłają tysiące pism do mieszkańców. Na ogół listów poleconych za potwierdzeniem odbioru, którego cena to dziś 5,90 zł. Choć dla urzędów, po negocjacjach stawek, może być mniejsza. Bez względu na to, wydatki samorządów wahają się w naszym regionie od 51 do nawet 235 tys. zł rocznie. 

Tylko do 30 września Urząd Gminy w Miedzichowie wydał na przesyłki ponad 72 tys. zł, co oznacza, że kwota, jaką wyda w tym roku, może być jedną z najwyższych od kilku lat. Z danych przygotowanych przez urząd wynika bowiem, że w 2019 wydano 74 tys. 618 zł, a w 2020 – 68 tys. 750 zł. Mniejsze wydatki odnotował Kuślin. W tym roku przelał na konto operatora 42 tys. 972 zł, w ubiegłym 54 tys. 816, a przed dwoma laty 51 tys. zł. To powoduje, że Kuślin jedną z gmin, które wydają na pocztę najmniej. 

Na drugim biegunie są z kolei urzędy miejskie. Wolsztyński ratusz w tym roku wydał już 191 tys., a przed rokiem ponad 228 tys. zł. Z kolei Zbąszyń do 30 września przeznaczył na przesyłki 104 tys. zł, co już jest najwyższą kwotą od lat w tym urzędzie. W ubiegłym roku wydano bowiem 90 tys., a przed dwoma laty 64 tys. zł z hakiem. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News