NewsNOWY TOMYŚL

Ile kosztowały podróże służbowe urzędników z Kuślina i Miedzichowa?1 min na czytanie

News - Ile kosztowały podróże służbowe urzędników z Kuślina i Miedzichowa? - myregion

W sobotę informowaliśmy o tym, ile wydano na podróże służbowe urzędników grodziskiego ratusza. Dziś uzyskaliśmy dane z kolejnych urzędów – w Miedzichowie i Kuślinie. 

W gminie Kuślin prym pod względem wyjazdów służbowych wiedzie wójt, Mieczysław Skrzypczak. W 2020 roku przejechał on ponad 3 tys. km, co kosztowało 2 tys. 672 zł. Na drugim miejscu jest Dariusz Parniewicz, inspektor ds. zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej. Jego przejazdy kosztowały 1 tys. 55 zł. Inspektor pokonał dystans ponad 1 tys. 263 km. Trzecią lokatę zajmuje Jakub Beyer, inspektor ds. gospodarki nieruchomościami i środków unijnych. Za 699 km, które przejechał, trzeba było zapłacić 584 zł. Łącznie, jak wyjaśnia wójt Kuślina, na podróże urzędników w 2020 roku wydano w tej gminie 6 tys. 986 zł, a pracownicy przejechali 8 tys. 359 km. 

Więcej na wyjazdy wydano w gminie Miedzichowo. Z odpowiedzi przygotowanej przez sekretarz Karolinę Łotecką wynika, że pracownicy urzędu przejechali 19 tys. km, co kosztowało 16 tys. 204 zł. Do osób najczęściej podróżujących w 2020 roku należą: wójt Stanisław Piechota, który przejechał ponad 5 tys. km, co kosztowało 4 tys. 200 zł; kierownik referatu infrastruktury i ochrony środowiska Bogusława Wajman, która przejechała 1 tys. 500 km, co kosztowało 1 tys. 259 zł, a także jeden z pracowników gospodarczych. Przejechał on 1 tys. 229 km, a zapłacono za to 1 tys. 27 zł. 

Gmina Miedzichowo nie posiada samochodów służbowych, a jedynie w 2017 roku kupiła forda transita do przewozów szkolnych. Aut na stanie nie ma też gmina Kuślin. To oznacza, że pracownicy jeżdżą prywatnymi samochodami.

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News