NewsNOWY TOMYŚL

Ikona Matki Boskiej Jasnogórskiej w Nowym Tomyślu. Szczegółowy harmonogram nawiedzenia2 min na czytanie

News - Ikona Matki Boskiej Jasnogórskiej w Nowym Tomyślu. Szczegółowy harmonogram nawiedzenia - myregion

Dziś (21.09.) ikona z wizerunkiem Matki Boskiej Jasnogórskiej witana będzie w Nowym Tomyślu, przy kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na godz. 17 zaplanowano nabożeństwo oczekiwania, później procesję. O godz. 18 rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Balcerka. Od godz. 20 do 21 czuwanie dla młodzieży, następnie Apel Jasnogórski. Po nim czuwanie i nabożeństwo dziękczynne za wiarę przodków. O północy Pasterka Maryjna celebrowana przez kapłanów pochodzących z parafii i tych, którzy w niej pracowali. 

We wtorek o godz. 1. czuwanie dla Sękowa, następnie dla mieszkańców Osiedla Batorego (numery 1-26 o godz. 2; numery 27-51 o godz. 3). Później czuwanie dla mieszkańców pozostałych ulic przynależących do parafii (godz. 4) i dla mieszkańców Paproci (godz. 5). Od godz. 6 czuwanie dla ul. Wypoczynkowej (numery 1-25), później godzinki (godz. 7). Od godz. 7.15 ciąg dalszy czuwania dla ul. Wypoczynkowej (numery 26-80) i czuwanie indywidualne (godz. 8). O godz. 9.30 msza święta dla chorych i ludzi w podeszłym wieku z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Po niej, o godz. 11 msza z błogosławieństwem dla niemowląt, dzieci przedszkolnych oraz matek oczekujących potomstwa. O godz. 13 czuwanie dla Rodziny Radia Maryja, następnie różaniec i msza święta dziękczynna (godz. 16). 

Na godz. 17 zaplanowano przywitanie obrazu przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18 msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Zdzisława Fortuniaka. Następnie czuwanie modlitewne (godz. 20) i Apel Jasnogórski. Później czuwanie modlitewne młodych i modlitwa za zmarłych oraz różaniec (godz. 23). O północy Pasterka Maryjna w intencji powołań i za kapłanów. Z udziałem kapłanów pochodzących w parafii i kiedyś w niej pracujących. 

W środę o godz. 1 modlitwa uwielbienia i czuwanie dla wiosek. O godz. 2 dla Przyłęku, o 3 dla Glinna, o 4 dla Starego Tomyśla. O godz. 5 czuwanie dla mieszkańców os. Północ, godzinę później dla mieszkańców ulic Nowego Tomyśla. O godz. 7.30 godzinki, o godz. 8 msza święta z homilią. Następnie różaniec i msza o uzdrowienie z udzieleniem sakramentu chorych. W południe różaniec, po nim czuwanie dla małych dzieci z błogosławieństwem dzieci i matek oczekujących potomstwa. O godz. 14 msza dla szkół podstawowych, o godz. 15 nabożeństwo, następnie msza święta na pożegnanie obrazu z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich z nabożeństwem pożegnania obrazu z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i aktem ofiarowania parafii Matce Bożej Jasnogórskiej. O godz. 17 przejazd ulicami: Poznańską, Kościuszki, następnie przez Glinno, Stary Tomyśl i Różę. W Sątopach nastąpi przekazanie ikony tamtejszej wspólnocie parafialnej. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 12
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  12
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News